MENU

На часі реформи, а не політичний процес

2203 0

Зараз, як ніколи, відчувається напруга в суспільстві. Причому, як на мене, зумовлена ця напруга не стільки прийдешніми виборами, скільки їх результатами, які вже незабаром ми всі відчуємо у вигляді конкретних управлінських рішень. Або не відчуємо. Не омине ця доля і сферу податкової та митної політики.

Кожен новий день несе в собі несподіванки і запитання без відповідей. Щодо деяких із них хочу все ж таки пояснити свою позицію. 

Податок на виведений капітал: перший крок зроблено

На Погоджувальній раді, що відбулася 8 квітня 2019 р., закликала уряд якогомога швидше погодити текст законопроекту №8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» з тим, щоб можна було його розглянути спочатку на засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, а потім і в сесійній залі.

Коментарі і до мого посту про це в мережі Фейсбук, та й під іншими окремими щодо цієї події довели, що спільної позиції про необхідність прийняття ПнВК і, як наслідок, вирішення спільно питання тимчасових втрат бюджету немає.

Читайте також: 2019 год, с точки зрения резких шагов по перестройке системы, скорее всего будет упущен

Деякі експерти навіть загострили увагу на позиції МВФ (у тому числі виходячи з тексту Меморандуму). Деякі зауважили, що стабільна фіскальна політика тільки-но звучала на міжнародних заходах, тож, мовляв, що ми робимо? А деякі взагалі не знають, що це за податок, і розмірковують про вади фінансового обліку витрат.

Разом з екпертами ми працювали над запровадженням ПнВК замість податку на прибуток з осені 2015 року, але, як на мене, в суспільстві так і не осягнули всіх переваг ПнВК. Це перша новина — погана.

Друга — хороша. На засіданні Комітету 10 квітня 2019 р. прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроект №8557 прийняти за основу. Тож далі буде. 

Спрощена система оподаткування: відстояли і збережемо

Днями мала зустріч із підприємцями, що застосовують спрощену систему оподаткування. Говорили про конкретні проблеми саме малих підприємців. У результаті погодились, що для другої групи платників єдиного податку можна внести зміни в частині збільшення граничного обсягу реалізованих товарів, послуг до 3 млн грн чи навіть і до 4 млн грн на рік. Але лише для тих, хто застосує фіскальні касові апарати. Всі інші умови наразі треба залишати без змін.

Дізналася , що хтось намагався нав’язати підприємцям думку, що я проти спрощенців і хочу ліквідувати цю систему.

Відповідь проста: а чи не є оцінкою моїх дій те, що всі ці п`ять років, незважаючи на тиск певних кіл, не дали знищити цю систему, я особисто стійко провела вже чотири роки головою в комітеті, не даючи цього зробити? Хоча спроби були і в 2015, і в 2016 роках. Це стосується, зокрема, неодноразових спроб з боку уряду заборонити бути платниками єдиного податку третьої групи юридичним особам, обмеження річного обсягу доходів спрощенців.

До речі, те, що в ті роки не пішли на такі дії, є більшою мірою заслуга Петра Порошенка, адже саме він відстояв нашу позицію у переговорах з МВФ. 

Про вибори і не тільки

Відразу знімаю всі запитання, якщо вони ще в когось залишились, щодо розміщення свого прізвища на агітаційній продукції одного з кандидатів у президенти. Я є розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата в президенти і довіреною особою в загальнодержавному одномандатному виборчому окрузі. Тому відповідно до Закону «Про вибори Президента України» є відповідальною особою за всю агітаційну продукцію. І про це має бути вказано на всіх її примірниках.

Підсумовуючи, хочу поділитися власними спостереженнями того, як деякі з людей, з якими ми в комітеті, здавалося б, йшли пліч-о-пліч усі ці роки, перетворюються на «запеклих» друзів. Як планомірне й послідовне відстоювання того ж таки запровадження ПнВК пов‘язують із виборчим процесом.

Читайте також: Украинцы разучились слушать друг друга – мнение

Це свідчить тільки про одне: у суспільства вибіркова пам‘ять, інакше б зараз не ламалися списи довкола деяких питань, які об‘єднали нас у 2014-му.

Вибори пройдуть і знов настане реальність, де нам усім жити з реформами, в тому числі в податковій сфері. Або без них.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ніна ЮЖАНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини