MENU

Чи стануть опозиційні телеканали провладними?

4409 0

Так звані опозиційні телеканали заробили собі рейтинг на критиці Порошенка, яка часто-густо звелася до банального обливання його брудом. Крім відомих 1+1 та “Інтер”, популярність здобули Ньюзван, 112-ий і “Наш”.

Після перемоги Зеленського ці телеканали могли би стати провладними. Але тут виникає декілька запитань.

Будь-який провладний телеканал не має такої популярності, як телеканал опозиційний. Люди завжди надають перевагу ображеним і проскрибованим.

Крім того, перехід від опозиційного до провладного телеканалу може супроводжуватися не лише падінням рейтингів, а й різким зменшенням грошових потоків за рекламу.

Читйте також: "Календарний" вірус, що включають у переддень радянського Дня Перемоги

Людям, які працювали на критику Порошенка, важко буде перебудуватися, щоб вихваляти Зеленського, тим більше, що видимих успіхів нової команди відразу не побачимо.

У тих, хто критикував Порошенка, спостерігається когнітивний дисонанс від перших заяв Зеленського, хоча той ще не став президентом. Заяви Володимира Олександровича проти Путіна і Росії викликали, м’яко кажучи, легке сум’яття у тих, хто сподівався на швидке закінчення війни, зниження тарифів, підвищення пенсій і зарплат. Вони ще не розуміють, що у рамках президентської влади Зеленський і не може діяти по-іншому. Рейтинг електорату якщо йому і потрібен, то лише задля парламентських виборів. Тому незабаром він повернеться до риторики, яка милуватиме вухо критикам Порошенка, але в практичних діях рахуватиметься з реаліями життя.

Українські телеканали належать олігархам, а тому навряд чи можна говорити про свободу слова на них. Якщо хтось і отримує можливість висловити інакшу точку зору, то робиться це на тлі агресивності й не сприйняття носія цих думок. При цьому українські телеканали перейняли найгірші зразки рупорів кремлівської пропаганди, коли телеведучі перебивають і не дають змоги висловитися тим, хто мислить інакше. А скоординовані оплески в студіях – з тієї ж опери.

Олігархічна складова телеканалів передбачає насамперед заробляння грошей. Можна заробляти на політиці – робитимуть це. Нині опозиційні телеканали не поспішатимуть ставати провладними, тим більше, що реальні здобутки чи упущення Зеленського даватимуть широке поле для критики. І все ж політична складова в їхній роботі поволі заміщуватиметься розважальними програмами.

Читайте також: Середній показник присутності української мови на українському телебаченні досяг рекордних 92%

Натомість ті, кого нині вважають провладними телеканалами, як 5-ий чи “Прямий”, теж різко не ставатимуть опозиційними, хоча ця складова наростатиме в них. Щоб заробити, вони теж багато уваги приділятимуть розважальним програмам.

Схоже, що в Україні стане жити краще і веселіше. Порошенки і зеленські приходять і відходять, а телебачення залишається.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Анатолій ВЛАСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини