MENU

Відсоток представників української діаспори у США із вищою освітою вражає

1710 0

Прочитав інтерв'ю Олега Воловина, одного із провідних соціологів Америки – на ресурсі Diaspora.UA, про склад новітньої хвилі української еміграції від 1988 року. Розмова дуже фактажна, бо пан Олег шикарний фахівець, пересипана цифрами й висновками різних наукових досліджень. 

Найбільше вразило, що в Америці є штати, де 100% діаспори з України – люди з вищою освітою.

Читайте також: Згуртованість нашої діаспори вражає, та одна думка не дає спокою – письменник

Ви можете зараз почати "хіба ти не знаєш, які тепер дипломи", "вони не вчилися, а просто придбали дипломи", "в Україні вищої освіти немає" тощо. 

Почнімо з того, що 1988 рік – то час, коли люди ще вчилися. Вони й пізніше вчилися. І зараз вчаться. Ті, хто хоче. (Дітей заробітчан, яких батьки за гроші із власного горба позаганяли у виші, бо для них диплом сина чи доньки – то продовження демонстрації статків і всього, чого вони добилися, поруч із особняком, машиною і новими кросівками, до уваги не беремо. Бо ці діти часто без вини винуваті.)

А от що в нас добра вища освіта – доводять іноземні студенти. Не діти магрібських пустель, із Польщі, Чехії, Словаччини, тощо. Серед них багато таких, які приїхали за обміном на семестр, але залишаються вчитися. Бо їм подобається здобувати освіту саме в Україні. Бо вони хочуть вчитися.

Читайте також: Вища освіта для іноземців: час бити на сполох

Можу розповісти із власного прикладу. Коли мені за студентства забракло інформації про українську періодику в Галичині до 1939 року, то викладач пояснив мені, що таких досліджень немає, і я попер в архіви. Студент другого курсу після пар летів в архів. Самому не віриться.

Але зараз хотів би повернутися до фрази, що в окремих штатах представники найновішої хвилі української діаспори – то 100% люди з вищою освітою. Бо пригадуються волання польських науковців, які пов'язують сьогоднішній крен у польській політиці з виїздом освіченної частини поляків за кордон. На цьому тлі лячно припускати, які електоральні ресурси лишилися в Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олег УЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини