MENU

Три маніпуляції президента. Не можна жертвувати правдою заради пафосу

1637 1

Світлина Сергія Нужненка, "Радіо Свобода"

"Кожен із нас загинув на Донбасі" – ні, пане президенте, жоден із тих, хто чув вашу промову вчора, цілком точно не загинув на Донбасі. Мільйони допомагали фронту, втратили когось із друзів чи важко працювали в тилу, щоб забезпечити перемогу. Але загинули лише ті, хто героїчно пішов боронити Україну. Загинули ті, хто трагічно опинився під вогнем російських окупаційних військ і не зміг чи не захотів покидати українські міста під тиском ворога. Не знецінюймо їхнього подвигу та їхньої трагедії, голосно заявляючи, що ми пережили те ж, що й вони. Бо абсолютна більшість із нас цього не переживала.

Читайте також: Журналіст: Те, що проголошує Зеленський, – не що інше, як революція

"Кожен із нас – переселенець" – от тільки одні переселялися в розкішну віллу у Швейцарії чи Австрії за власним рішенням, а хтось змушений був рятувати своє життя від окупантів. Мільйони українців допомагали переселенцям і робили все, щоб повернути їх до нормального життя. Але не всі втратили друзів, нерухомість, бізнес й усталений спосіб життя, рятуючись від російської агресії. Не в усіх близьких хапало й катувало ФСБ, лише тому, що вони кримські татари й насмілилися кинути виклик окупантам. Не всі втратили в окупації члена родини. Не применшуймо масштабів цієї трагедії та масштабів російських злочинів на окупованих територіях.

"Кожен із нас – заробітчанин" – от тільки одні трясуться десятки годин у забитих автобусах на Польщу, щоб відправити родині гроші на проживання. А хтось під час війни безтурботно робить бізнес у Росії, розважаючи тих, хто вбиває українців і робить їх переселенцями. Одні заробітчани вже встигли заробити собі на приватні літаки та змагаються довжиною яхт. А інші думають, як звести кінці з кінцями. Не всі заробітчани однакові.

Читайте також: Дорога до політичної, соціальної та економічної катастрофи

Але в одному ви маєте рацію, пане президенте. "Ми всі українці: не існує більших чи менших, правильних чи неправильних". От тільки всі наші проблеми ми подолаємо не просто тому, що "кожен із нас українець". А тоді, коли об'єднаємося навколо розбудови верховенства права, ефективної держави й вільного ринку. А розпочати можна хоча б із того, щоб не приносити правду в жертву красивим пафосним словам. Бо все добре будується на фундаменті правди.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини