MENU

По створенню "автономії Донбасу" війна аж ніяк не закінчиться. Й ось чому

1198 5

Сербія та Косово знову опинилися перед можливістю нового збройного конфлікту після того, як поліція Косова затримала в населеному сербами районі міста Мітровіца осіб, яких підозрюють у корупційній діяльності.

Рішення про їхнє затримання ухвалив суд, жодного політичного й етнічного складника тут немає, але в Белграді переконані: якщо затримані серби, то мова йде про політику, про замах на права сербської громади Косова. І негайно приводять війська у стан повної бойової готовності. Війни радше за все не буде, але про обіцянку продовжити перемовини про врегулювання відносин, яку лідери Сербії та Косова недавно давали Анґелі Меркель й Еммануелеві Макрону, теж можна буде надовго забути. Як утім і про успішну інтеграцію країн західних Балкан до ЄС.

Читайте також: Годі порівнювати Крим і Косово – для цього немає підстав

Між іншим, модель сербської автономії в Косові дивним чином нагадує модель "автономії Донбасу" в Україні – місцеві органи самоврядування, які координуються між собою й перетворюються на державу в державі. Приштіна поки що не погодилася з такою моделлю, але на практиці вона працює. І щоразу призводить до нових непорозумінь, тому що не дає відповіді на найпростіше запитання: чий же все таки суверенітет в автономії? Чи має право косовський суд затримувати злочинців або, якщо вони мешкають у сербських районах, то є неосудними? А якщо суд у Митровиці вирішить заарештувати якогось албанця із протилежного берега річки, тим паче поліціянта – чи можна буде здійснити його рішення? І скільки в цьому рішенні буде політики, а скільки – боротьби з корупцією?

Ці питання повинен поставити собі кожен, хто мріє про припинення війни за всяку ціну – навіть ціною згоди з "автономією Донбасу". Після створення цієї "автономії" війна аж ніяк не закінчиться, вона тільки почнеться. Тому що почнеться конкуренція суверенітетів – політичних, судових, силових. "Народна міліція" з "особливих районів" здійснюватиме рейди на територію сусідніх регіонів, красти людей, санкцію на арешт яких даватимуть "суди" в Донецьку чи Луганську.

Читайте також: Коломойський почав просувати план Медведчука – Волошина

А українська поліція та СБУ – теж із судовими рішеннями – затримуватимуть у Донецьку тих, кого вирішив заарештувати український суд. І щоразу сторони звинувачуватимуть одна одну в порушенні угод, щоразу війська приводитимуть у стан бойової готовності, щоразу відбуватимуться показові обстріли з Донецька, щоразу нам загрожуватимуть із Москви, а Захід висловлюватиме глибоку стурбованість. І, ясна річ, будь-якої миті кожен такий конфлікт означатиме можливість нової війни – тим паче, якщо в Москві вирішать, що варто знову задіяти цей важіль тиску на Київ.

Ось такий у нас буде мир. І, до речі, така європейська інтеграція – така ж віртуальна й малоймовірна, як мир. Житимемо в перманентній війні та ганьбі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини