Про що не варто забувати у відпустці – поради дієтолога
Як харчуватися у відпустці, на що звернути увагу в "відпустковому" раціоні? Це завжди важливо, а особливо, якщо ви їдете на курорт, де "все включено".
Як дієтолог, я не проти системи "все включено". Не треба думати, що приготувати і витрачати час на це. Так, це зручно, якщо ви вмієте тримати себе в руках, коли бачите таку кількість та різноманіття їжі.
У багатьох випадках це може стати викликом і випробуванням для звичного харчування. Навіть один-два тижні такого харчування та пасивного відпочинку сприяють елементарному переїданню.
У вас більші ризики:
– втрати контролю над апетитом;
– набору ваги;
– підвищення рівня цукру в крові;
– погіршення стану мікрофлори кишківника;
– розладів травлення.
Читайте також: Газована вода і фруктовий сік. Солодкі напої викликають рак – вчені
Тому я пропоную побудувати своє "відпусткове" харчування так, щоб не повернутись додому з "додатковим багажем" у вигляді зайвої ваги і проблем зі здоров’ям.
1. Старайтесь дотримуватися режиму харчування, навіть якщо ви встаєте на відпочинку пізніше, ніж зазвичай вдома.
2. Не робіть тривалих перерв між основними прийманнями їжі: 3-4 години – не більше.
3. Не потрібно їсти між основними прийманнями їжі. Це час пити воду. Безперервно жувати не треба.
4. Звісно, пийте воду. Не соки, коктейлі чи щось інше, а краще воду. Тому що все, що не вода – їжа.
5. Не переїдайте. І не докладайте в тарілку. "Все включено" не привід спробувати за одине приймання їжі всі види страв, а зверху ще фруктів з солодощами. Ви ж не один день будете відпочивати. Оптимальний варіант – вибирайте натуральні корисні продукти.
Намагайтеся, щоб на вашій тарілці були джерела вуглеводів (каша, рис), білків (м'ясо, риба, морепродукти) і багато овочів. З'їдайте повноцінний обід. Пам'ятайте, що відчуття ситості з'являється тільки через 15 хвилин після їжі. Якщо трохи почекати, то зовсім не захочеться подвійної порції.
Читайте також: Чотириденний робочий тиждень покращує ефективність персоналу та екологію – вчені
6. Іноді, щоб побалувати себе смачненьким, дозволяйте собі це в першій половині дня. Адже до вечора ви будете ходити, плавати, рухатися. Я на це сподіваюся... І тому: багети, булочки, круасани – чим менше, тим краще.
7. Звичайно, вечеря на відпочинку – це найскладніше. Але вихід є. Залиште на вечерю рибу, птицю, овочі. Зробіть вечерю легкою. Постарайтеся не їсти ввечері фрукти і десерти. Ви їх їли вдень. Забули? Адже це вечеря, а не обід.
8. Алкоголь у відпустці. Навіть якщо написати докладний опус про шкоду алкоголю, ви будете поводитися так, як звикли на відпочинку. Найголовніше – розуміти, що навіть легкий алкоголь у помірній кількості – отрута для організму. Знайте міру. Краще не втрачати контроль за ним... І апетитом теж.
Нехай ваш відпочинок буде незабутнім, легким та здоровим!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки