91% українських трудових мігрантів готові працювати не за спеціальністю – економіст
Раніше я писав про потенціал трудової міграції з України в 5,1 млн. громадян згідно опитування компанії Research & Branding Group.
Сьогодні розглянемо динаміку міграційних настроїв у нашій країні за останні два роки.
З 2017 по 2019 роки кількість українців, які за останній рік виїжджали за кордон, зросла на 4,4%, із 12,9% до 17,3%. А це майже на 2 млн. громадян країни більше, ніж два роки тому.
Читайте також: Як заробітчани впливають на економіку України
Більшість українців виїжджали за кордон на відпочинок, а саме 15,3%. Їх кількість зросла суттєво, оскільки таких у 2017 році було 11,1%. 9,2% за останній рік були за кордоном у родичів або друзів. Їх кількість зросла з 6,6% у позаминулому році. У 2019 році 8,5% українців відповіли, що в останній рік працювали в інших країнах.
Зростання всіх категорій громадян України, які перетинали кордон країни, зріс на 40%, що говорить, із одного боку, про можливість це робити, а з іншого, про таку необхідність.
Єдина категорія, яка показала зменшення, – це ті, хто перебував у відрядженні. Якщо два роки тому схвально на запитання щодо робочого відрядження відповіли 4,2% респондентів, то цього року лише 4%. Що є свідченням зменшення міжнародної активності українського бізнесу.
Суттєво знизився відсоток українців, які ніколи не були за кордоном – одразу на 17%, і лише 51,6% відповіли, що не залишали країну. Це означає, що в 2020 році більше половини наших громадян зможуть схвально відповісти про перебуванням за кордоном.
Читайте також: Наша країна стала донором кваліфікованих спеціалістів і тепер вже ми починаємо відчувати брак кадрів – журналіст
Негативним є те, що минулого, 2018 року, про бажання працевлаштуватися в інших країнах за спеціальністю говорили 15,3% громадян, а в 2019 році таких залишилося лише 8,8%. Це яскраве свідчення зменшення вимог до бажаної роботи лише заради матеріальної сторони питання.
Опитування проводилося R&B Group травня у 24 областях і Києві серед 2001 респондента. Похибка становить 2,4%.
Україна лише повторює шлях, який пройшли інши країни, не лише Східної Європи, але й інших частин світу.
Мої особисті враження від спілкування з людьми, які працювали або працюють за кордоном чи вчилися там, дають підстави говорити про бажання багатьох повернутися додому, якщо буде можливість це зробити. Тобто, в Україні будуть захищати права громадян і бізнесу, суттєво зростуть доходи українців, закінчиться війна на Сході.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки