MENU

Талія є точним маркером того, що коїться з тілом – дієтологиня

2218 3

Здоров'я

"Я свою Наталию узнаю по талии: где пошире талия – то моя Наталия". В народі є безліч подібних примовок, які викликають у нас посмішку. Також ще досі побутують асоціації про повноту і доброту, про те, що "хорошої людини має бути багато".

Вочевидь, багато хто щиро в це вірить. Адже худорлявих людей у віці 40+ стає менше, бо навколо все більше тих, хто носить зайві кілограми. Коли я заходжу до супермаркету і роззираються навколо, то переважна більшість – це ті, кому терміново потрібно зменшити свою вагу. Але, як правило, вони стоять біля полиць і кладуть у свої візочки таку їжу, яка зробить їх ще гладкішими, а потім і більш хворими, і важко хворими, і тими, що не дожили своїх можливих років.

1. Світ товстішає, і через 5-6 років 40% чоловіків і 50% жінок на Землі матимуть надмірну вагу та страждатимуть від ожиріння через його наслідки. 90% ожиріння навколо – аліментарне, тобто "наїджено-напите", яке розвивається від систематичного переїдання та малорухливого способу життя.

2. Харчова залежність – подібна до алкоголізму та наркоманії.

Читайте також: Как питаться при аллергии – рекомендации диетолога

3. Для діагностики ожиріння ВООЗ запропонувала користуватися таким показником, як індекс маси тіла (ІМТ або Body Mass Index, BMI). Більш ніж 25% у чоловіків та 30% у жінок є ознакою ожиріння.

4. Талія є точним маркером того, що коїться з тілом. Якщо ви жінка з окружністю талії понад 80 см та чоловік з окружністю талії понад 94 см, то вважайте, що заїхали далеко.

Чим далі від цих цифр, тим більші ризики мати хворі стерті суглоби, серце, що обросло жиром, забиті атеросклерозом судини, мозок, який страждає від дефіциту кисню, запалення в усьому тілі (так звані системні запалення), високий ризик раку, аутоімунних хвороб, цукрового діабету, гіпертонії ну, і просто постійного дискомфорту, втоми, низької масооцінки і невтішних прогнозів щодо тривалості життя.

5. "Та ну, невже вже все так страшно? Не треба нас лякати", – можете подумати ви. Але реальність набагато страшніша. Поцікавтеся лише, що означає жити з інсультом, інфарктом, цукровим діабетом, сліпотою, гангреною або мати родича, прикутого до ліжка, у тих, з яким це трапилось. Чи з Альцгеймером, чи з раком.

А все починається із маленьких деталей, на які ми просто не звертаємо уваги:

– з замка, який не сходиться на талії;

– із жування під час перегляду серіалів;

– "я заслужила цей тортик";

– "полнеют не от котлет, а от лет";

– зниження відчуття ситості;

– психологічної залежності від їжі;

– втрати контролю над кількістю вжитої їжі;

– вживання великої кількості їжі без відчуття голоду;

– інсулінорезистентності;

– стеатозу печінки на УЗД (по-простому – ожиріння печінки) і багатьох інших криків тіла про допомогу.

6. Зайва вага – це не боляче спочатку, але дуже боляче і страшно потім. Поки молодий, організм терпить і працює за межею своїх можливостей: виснажуються клітини підшлункової залози, які нескінченно виділяють інсулін, бо ми постійно жуємо, перекусуємо, підсолоджуємо і не зупиняємось.

7. Я закликаю кожного з вас тримати своє тіло всіма можливими способами в нормальній вазі. Бо навколо нас, окрім зайвих кілограмів, ще безліч причин загубити своє здоров'я – постійні малі та великі стреси, забруднення середовища, куріння та алкоголь, недосипання і так далі.

Читайте також: 9 звичок, які врятують від небезпечних хвороб (і не тільки)

8. Зрештою, це культура. Ми хочемо жити в крутій високотехнологічній країні, а не можемо знайти 60 хвилин на добу, щоб зробити вправи з гантелями, повіджиматися, спітніти. У нас є все, щоб тримати своє тіло в хорошому стані. Ми ж не раби, не кріпаки, ми вільні люди, в яких – безліч можливостей. Не потрібно чекати дня "ікс", коли виставлять діагноз "пізно пити боржомі", "цікавитися здоровим способом життя" і тренувати лише великий палець руки, гортаючи стрічку в соцмережах.

Беріть і робіть:

– підпишіться на сторінки в Instagram, YouTube і Facebook, де показують комплекси вправ для тіла;

– ходіть сходами вгору-вниз, так ви активуєте інсулінові рецептори на поверхні м'язових клітин і не даєте розвинутися інсулінорезистентності;

– стійте в планці;

– найміть тренера, якщо не можете самі;

– заведіть папужку і навчіть його щоранку кричати вам: "Рухайся, бо вмреш!" (єдина умова – папужка має літати, бо всіляка клітка – це зло).

Just do it! 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини