MENU

Сенсація за копійки. Чим корисна капуста – пояснює дієтологиня

2265 0

Здоров'я

Люди – цікаві створіння, легкодовірливі, коли мова йде про їхнє здоров’я. Інтернет ряснить "сенсаційними" заголовками: "Шок! Лікарі від вас роками приховували…", чи "Лише дві краплі цього засобу назавжди позбавлять вас від…", чи "Копійчаний засіб омолодження" тощо. Ну перепощують же…

А сьогодні я вам розповім про "сенсаційний" копійчаний засіб. Називається капуста. Капуста є, без найменшого перебільшення, надзвичайно ефективною профілактикою та лікуванням багатьох хвороб.

1. Антирак. Потужний антимутаген та антиканцероген – запобігає ушкодженням ДНК та появі метастазів.
Був проведений цікавий експеримент: у курців зі стажем, які щодня протягом 10 днів їли сиру (або ледь ошпарену) броколі, вже через 10 (!) днів було на 41% менше мутацій в ДНК, ніж у тих, хто ігнорував броколі. І ця властивість діє майже при всіх видах пухлин, зокрема, раку молочної залози.

Вчені з Єльського університету отримали обнадійливі результати при використанні капусти у процесі лікування лейкемії та лімфоми. Позитивним є те, що капуста не має побічної дії, на відміну від багатьох ліків.

2. Холестерин. Кале або кучерява капуста – капуста, що має жорсткі темно-зелені листочки, королева листової зелені, нормалізує рівень холестерину.

Читайте також: Невідомі факти про яблука, або Чому їх потрібно їсти щодня

Був проведений експеримент: 30 людей з дуже вираженими дисліпідеміями (різного роду порушеннями рівнів холестерину) протягом трьох місяців випивали 3 столові ложки соку капусти кале. Ні, вони не позеленіли та не перейшли на фотосинтез, але у більшості з них нормалізувався рівень холестерину. Не нормалізувався лише в тих, хто курив.

3. Імунітет. Капуста броколі активує імунну систему кишківника через Ah-рецептори, які містяться в інтраепітеліальних лімфоцитах і є першою лінією захисту кишківника від хвороботворних мікроорганізмів.

Окрім броколі, таку дію мають всі зелені листові овочі, але броколі серед них стоїть на першому місці. Тому хоч маленький пучечок зелені потрібно вживати з кожним прийомом їжі – для посилення імунного захисту.

4. Печінка. Всі хрестоцвіті збільшують утворення у печінці ферментів, що інтоксикують та, які інактивують токсичні та шкідливі речовини, зокрема, канцерогени. Особливо позитивний вплив мають хрестоцвіті для профілактики та при дієтичному лікуванні раку молочної залози.

5. Запалення, старіння. Чим старшими ми стаємо, тим вищий ризик раку маємо. Ось такий сумний факт. Цей ризик продовжується аж до 85−90 років. Потім він знижується.

Одним із регуляційних факторів впливу є особливий гормон, який називається ІФР-1 (інсуліноподібний фактор росту). Коли ми ростемо, ІФР-1 потрібен для утворення нових клітин і тому його рівень є високим. Коли припиняємо рости, рівень ІФР-1 має знижуватися, інакше він стимулює запалення та передчасне старіння.

Вживання великої кількості тваринних білків (це не лише м’ясо) стимулює синтез ІФР-1. Вживання рослинної їжі, а, особливо, всіх видів листової зелені, а ще більше – капусти, зменшує синтез ІФР-1, а отже стримує запалення та старіння.

6. Для здоров’я взагалі. Капуста корисна всім. Це, в принципі, те, що я вам хотіла сказати.

Читайте також: Кращий фрукт – це овоч: сім коротких правил для довголіття

Скільки треба їсти капусти, щоб було достатньо? Хоча б пів чашки дрібно нарізаної капусти, одне суцвіття броколі.

Страх перед капустою. Його мають люди, які побоюються, що щитоподібна залоза перестане виробляти гормони. Це правда, що капуста може пригнічувати синтез гормонів щитоподібної залози, оскільки містить речовини-гойтрогени — але не блокувати.

В капусті є так багато цінних властивостей, які нічим не можна замінити, що одна столова ложка навіть людей з гіпофункцією щитоподібної залози зробить лише здоровішими.

Ще бояться їсти капусту люди з захворюваннями органів системи травлення. Але її можна вживати ледь приварену у вигляді пюре, і достатньо буде однієї чайної ложки на порцію. Всі мої пацієнти так роблять і почуваються значно краще.

Різнокольорові салати. Якщо є така можливість, комбінуйте багато сортів капусти: фітонутрієнти, які в них містяться, мають багатогранний оздоровчо-лікувальний вплив на організм.

Довіряйте вченим, а не шарлатанам, читайте наукову літературу, цінуйте здоров’я і кожну мить життя.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини