Невідомі факти про яблука, або Чому їх потрібно їсти щодня
Ви впевнені, що знаєте про яблука все? Є речі, які ми мало цінуємо лише тому, що вони завжди поруч. Ми віримо у надзвичайні властивості "суперфудів", і так мало знаємо про справді цілющі продукти, які є навколо нас.
То що ми знаємо про яблука? Вони багаті клітковиною, зокрема пектином, який поглинає токсини, радіонукліди, канцерогени, дарує свіжий колір обличчю, запобігає атеросклерозу, багатьом видам раку, є хорошою профілактикою алергій, зміцнює імунітет, бо живить корисні бактерії в кишечнику.
Що ще? Яблуко багате на вітамін С і тартронову кислоту, яка сповільнює перетворення вуглеводів на жир. Тому яблука є хорошим замінником солодощів, коли настає "ломка" при відмові від цукру.
Крім того, яблука – це:
• міцний сон (містять мелатонін, який допомагає міцно спати та відновлювати й омолоджувати організм під час сну);
• ефективний антидепресант (фітонутрієнти яблук "гасять" надмірну активність ферменту, який розщеплює серотонін та дофамін (нейромедіатори, дефіцит котрих зумовлює появу "сірого" настрою та депресії), тому від депресії яблука дуже допомагають: одна-дві штуки в день);
• профілактика раку молочної залози.
Читайте також: Кращий фрукт – це овоч: сім коротких правил для довголіття
"Чи правда, що одне яблуко в день – і онколог не потрібен?" Під такою назвою було опубліковане дослідження в журналі Annals of Oncology. Вчені досліджували зв’язок між вживанням лише одного яблука в день для профілактики раку молочної залози. Виявилось, що у порівнянні з людьми, які вживали менше одного яблука, у тих, хто їв одне або більше яблук, ризик був на 24% нижчим. Також нижчим був ризик раку яєчників, гортані, колоректального раку та раку підшлункової залози.
Особливо важливо вживати яблука із шкіркою. Комплекс антиоксидантів та фітонутрієнтів є першою лінією захисту фруктів від агресивного зовнішнього середовища. В шкірці яблук знайдено особливу речовину, яка активує ген маспін, який використовується організмом для запобігання пухлин молочної залози.
Коли розвивається рак молочної залози, ракові клітини відключають цей ген, а компоненти яблучної шкірки здатні активувати його знову. Тому в жодному випадку не викидайте яблучну шкірку. І обов’язково купуйте місцеві яблука.
Наостанок хочу поділитися оздоровлюючим рецептом на основі яблук, це – запіканка яблучно-гарбузово-висівково-шоколадна:
• гарбуз – 500 г. Запікаємо;
• яблука – 500 г. Очищаємо, ріжемо пластинками;
• фініки або банан (замість цукру; кому відразу важко відмовитися – одна повна столова ложка допускається, бо клітковина її поглине і глікемічний індекс буде невисоким);
• висівки вівсяні – півсклянки;
• пластівці дрібні вівсяні – півсклянки;
• сіль – дрібку;
• кориця – за смаком;
• лимон – половина зі шкіркою, кісточки витягнути;
• яйця – 3 штуки.
Читайте також: Осінній кошик: про надзвичайну користь цього медового плода знають не всі
Збиваємо яйця у блендері, додаємо тонко нарізаний лимон, збиваємо знову, потім – банан або фініки і печений гарбуз, ще збиваємо, потім – висівки і пластівці.
Форму змащуємо оливковою олією або маслом, посипаємо висівками, накладаємо шар яблук, нарізаних тонкими пластинками, зверху посипаємо корицею, виливаємо гарбузово-яєчно-висівкову масу і випікаємо у духовці при 170 градусах приблизно 30 хв (щоб підрум'янилося і з’явився приємний аромат).
Нарізаємо лише тоді, коли охолоне, тоді яблучна основа стане желейною (за рахунок пектину). Розтоплюємо шоколад і поливаємо кожен порізаний шматочок.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки