MENU

Замість м'яса: чим корисні бобові

739 0

Здоров'я

Бобові – джерело якісного рослинного білка. У бобових його, в залежності від виду, до 40%. Що відноситься до бобових? Горох, квасоля, сочевиця, маш, нут, соя, арахіс, і ще цілий ряд менш відомих культур.

Бобові це:

 – джерело вітамінів групи В, корисної клітковини;

 – практично знежирений продукт, який при цьому добре насичує, тому прекрасно підходить для дієтичного харчування;

 – продукт, що допомагає виводити надлишки холестерину;

 – антиоксиданти, які зміцнюють захисні функції організму;

 – висока концентрація фолієвої кислоти.

Квасоля. Саме цей вид бобових порівнюють з білком курячого яйця. Квасоля містить незамінні амінокислоти і досить легко засвоюється. Корисна при високому рівні цукру в крові, гіпертонії, порушенні вуглеводного обміну і низькому гемоглобіні.

Замінюйте квасолею картоплю в борщі – це і смачно, і корисно. Мінус – цей вид бобових найчастіше викликає метеоризм.

Читайте також: Идеальный режим: как питаться, чтобы не набирать вес

Нут. Дуже часто входить в раціони харчування, спрямовані на схуднення – низькокалорійний, має невисокий глікемічний індекс і досить поживний. У нуті 20−30% рослинного білка. Часто цей вид бобових лежить в основі раціону вегетаріанців.

З нуту виходить відмінна паста – хумус. Її легко зробити самому, в інтернеті повно рецептів, або купити в магазині (обов'язково уважно читайте склад). Хумус – ідеальній початок "дружби" з бобовими для тих, чий кишечник до них занадто чутливий.

Сочевиця. Помаранчева – для супів, зелена – як гарнір. Сочевиця широко використовується в дієтичному харчуванні – вуглеводів і жирів у ній всього 2−3%, при цьому вміст білка близько 35%. Вона легко засвоюється і не вимагає попереднього замочування – тільки добре промити. Сочевиця містить залізо і рекомендована при захворюваннях крові. Також прискорює метаболізм і зміцнює серцево-судинну систему.

Горох. Також відрізняється невисокою калорійністю і багатим складом амінокислот, вітамінів і мінералів. Легко засвоюється. Можна їсти свіжим – зелений горошок у сезон, а якщо не в сезон – то заморожений обдати окропом, і буде як свіжий. Із сушеного варять супи та каші. Мінус той же, що і у квасолі – може викликати підвищене газоутворення.

Соя. Цей вид бобових використовують для приготування соєвого м’яса і цінують за високий вміст білка (близько 35%) і багатий на вітаміні і мінерали склад. Рекомендовано включати в раціон при ожирінні та діабеті 2 типу.

Існує недоведене припущення, що потенційну небезпеку може становити модифікована соя. Щоб убезпечити себе, потрібно читати інформацію на упаковці про те, що це за сировина.

Читайте також: Здорові та щасливі: як на нас впливає вивчення іноземної мови

Маш. Використовують його рідко, судячи зі здивованих облич більшості людей, коли я про нього розповідаю. Але все ж і про нього хотіла б сказати пару слів. Користь маша – як і у всіх бобових, а особливість – в легкому пророщуванні. Залийте водою на 24−36 годин, і маш проросте! За смаком пророщений маш нагадує насіння соняшнику. Дуже смачно додавати його до салатів і овочів.

Однак бобові – продукт, який не у всіх однаково добре засвоюється. Людям з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту потрібно бути з ними вкрай обережними.

Запобіжні заходи:

 – добре замочуємо і відварюємо. Під час варіння можна додати трохи соди, смакових якостей це не змінить, а оболонку зробить м’якше.

 – вибираємо для себе найбільш м’які види бобових, наприклад, сочевицю.

 – блендуємо в пасту: хумус, супи-пюре, бобові пасти.

Навіть столова ложка будь-яких бобових за день принесе вашому організму величезну користь. А тим, хто наближається до 40-ка, важливо змістити фокус уваги з м’яса на бобові – це допоможе сповільнити процеси старіння.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Лора ФІЛІППОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини