Три чверті українців проти продажу землі та за "земельний" референдум, – дослідження соцгрупи "Рейтинг"
Пропоноване владою відкриття ринку землі сьогодні не підтримує абсолютна більшість українців. 73% громадян виступають проти продажу сільськогосподарської землі, 81% проти продажу її іноземцям, 74% – хочуть винесення цього питання на всеукраїнський референдум.
Про це свідчить масштабне опитування "Ставлення українців до запровадження продажу землі", проведене соціологічною групою "Рейтинг".
"Однозначно можна говорити, що українці проти продажу землі. І насамперед проти продажу іноземцям", – повідомив керівник Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович, представляючи результати дослідження у вівторок в ІА "Інтерфакс-Україна".
Читайте також: Хто і для чого хоче скупити українську землю
Так, згідно з дослідженням, запровадження ринку землі підтримують лише 19% українців, тоді як 73% – виступають проти і ця цифра стрімко збільшується.
"Кількість противників швидко зростає", – заявив заступник директора "Рейтинг" Любомир Мисів, зауваживши, що дослідження з цього питання проводиться впродовж останніх 7 років.
Також, за даними опитування, 74% громадян вважають, що рішення про запровадження продажу землі в Україні має ухвалюватися на референдумі, і лише 17% мають протилежну думку.
81% респондентів виступає проти продажу землі іноземцям. Саме це більшість опитаних (41%) назвали головним ризиком пропонованої владою реформи.
Читайте також: Вадим Івченко: Мораторій на землю – це тимчасовий захід. ВІДЕО
Серед інших небезпек, названих респондентами, – небезпека власників паїв бути обманутими, недосконалість чинного законодавства, ризик скупки землі олігархами, неможливість конкуренції фермерів з агрохолдингами, неприйнятність запровадження ринку землі в умовах війни, знищення малого та серед бізнесу, вимирання сіл.
Аудиторія дослідження – населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами типом населення: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю. Помилка репрезентативності – не більше 2,2%. Дослідження проводилось 20 вересня – 1 жовтня 2019р.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки