У чому користь шипшини – пояснює дієтологиня
Всі знають – шипшина корисна: те, що вона чемпіон з вітаміну С, має загальнозміцнювальний ефект та навіть, говорять, допомагає при застудах та інфекційних захворюваннях.
Дійсно, в шипшині міститься дуже багато аскорбінової кислоти. Так воно і є, але саме в сухому, засушеному або замороженому вигляді. А її таку ніхто ж не їсть. Можна, звичайно, з неї приготувати компот або зробити відвар.
Тільки врахуйте, що така шипшина принесе вже набагато менше користі, адже при термічній обробці концентрація вітаміну С зменшується у багато разів. З цієї причини, шипшину не треба заварювати окропом і довго настоювати в термосі. Так у вас буде більшою мірою жовчо- і сечогінний засіб – адже плоди мають помірну спазмолітичну, жовчогінну дію.
Читайте також: Як розпізнати сезонну депресію і впоратися з нею – поради психолога
А щоб здобути більше користі з шипшини, залийте її водою температурою не вище 80 градусів і настоюйте кілька годин в закритому посуді.
Ще в ягодах шипшини є вітаміни E, K і P, антиоксиданти, мінерали. Але річ у тому, що вміст вітаміну С та інших корисних речовин вимірюється на 100 грамів продукту, з'їсти ж таку кількість шипшини не спроможно.
Читайте також: Нова функція у Facebook нагадуватиме користувачам піклуватися про здоров'я
Це зовсім не означає, що треба відмовлятися від шипшини і не готувати відвар або компот. Потрібно розуміти, що шипшина містить трохи корисних речовин у тій кількості, яку реально вжити. Вона служить тільки їх додатковим джерелом у нашому осінньо-зимовому раціоні.
Я зовсім не хочу применшити загальну користь шипшини, просто підходьте до цього більш практично. Варто звертати увагу на те, що і скільки ви їсте!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки