MENU

"Українська шкільна освіта не хороша і не погана. Вона – посередня", – освітянин про результати PISA

671 0

PISA

Історичний день – вперше опубліковані результати України в дослідженні PISA, авторитетному міжнародному рейтингу якості шкільних систем.

PISA оцінює три види грамотності 15-річних підлітків: читацьку, математичну і природничо-наукову. Припускаю, що результати дослідження стануть шоком для частини українського суспільства, що живе мантрою "припиніть вже свої реформи, просто дайте освітянам працювати". Бо поки результати не вражають.

Українська шкільна освіта знаходиться на рівні з турецькою. Ми намагаємося наздогнати Білорусь і Хорватію і відчутно відстаємо від низки інших країн колишнього радянського блоку – Росії, Латвії та Литви. Вже не говорячи про Естонію, яка цього року виборола місце в невеликій групі освітніх лідерів світу.

Читайте також: У гонитві за знаннями ми все більше стаємо суспільством невігласів

У всіх трьох категоріях – читанні, математиці та природничому знанні – ми маємо результати нижче середніх серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку.

З іншого боку, результати PISA нарешті зупинять стогін іншої частини суспільства про "найгіршу у світі українську освіту". Як мінімум, надавши список з майже 40 країн, шкільні системи яких гірше за нашу.

Читайте також: Всеукраїнський диктант без жодної помилки написали лише двоє, одна із призерів – шестикласниця

Зрештою, ми випереджаємо Грецію і лише трохи відстаємо від Ізраїлю, школи якого інколи намагаються поставити за взірець Україні. Українська шкільна освіта не хороша і не погана. Вона – дуже посередня.

І з цим фактом потрібно щось робити – і швидко. Бо інші країни не сплять і активно реформують свої освітні системи. У випадку бездіяльності України ми ризикуємо опинитися ближче до кінця списку вже років за десять. Якщо ж проявимо волю до рішучих реформ, хто знає – може, нам вдасться повторити подвиг маленької хороброї Естонії?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини