MENU

Миколайчики єднають українців із данцями

669 0

Гюґе – тема, яку торік не обговорював хіба ледачий. Навіть в Україні, де читання не є найулюбленішою справою, книга, що розповідає про прості радощі данського життя, розійшлася рекордними накладами.

Комфорт, задоволення, благодать, затишок, добробут – це лиш кілька слів, які коротко тлумачать суть гюґе данського. Суть гюґе українського не відрізняється – красивий дім, смачна їжа, родина та друзі й головне – дрібні милі радощі, що прикрашають похмурі дні поганої погоди.

Одне з улюблених занять на шляху до омріяного гюґе – спільне готування їжі, і тут якраз і хочеться нагадати українцям – ми давно в темі.

Разом зі святом Миколая до нас повернулася ще одна важлива традиція – випікання різдвяних пряників. Миколайчики – перші з таких медових смаколиків.

Читайте також: Сьогодні святий Миколай усюди: перемога чудової традиції

Взагалі історія пряників давня. Ще у Стародавньому Єгипті до печива якось додали мед і відкрили в тому магію – такі солодощі зберігалися довше. Якісний пряник "живе" до пів року!

Смачні рецепти ширяться швидко, й уже в київських літописах згадують солодощі з житньої муки з медом, ягідним соком та січеними фруктами.

В епоху Середньовіччя пряники стали власне пряними – до них почали додавати екзотичні приправи зі Сходу й Індії – імбир, корицю, аніс, ваніль і десятки інших. Майже в кожній європейській країні з’явилися свої центри прянникарства (якщо нема такого слова – то буде). Виникли такі й в Україні – у Харкові, Києві, Львові.

І що ж спільного у традиційних українських миколайчиків із далеким північним гюґе? Можливість цікаво та затишно провести кілька годин за їх приготуванням.

Для початку – виготовити-знайти-придбати цікаві форми для пряників, від найпростіших (зірочка, місяць, коло) до складних (риба, пташка, фігура святого Миколая).

Читайте також: Перехід на святкування Різдва 25 грудня стане кроком до об'єднання

Рецептів тіста є чимало, від давніх бабусиних, пісних, до сучасних розчинних. Саме випікання багато часу не займе – пряники люблять високу температуру. Опісля їх можна розмалювати глазур’ю або лишити в стані первозданної пічної чарівності.

Невеликими медівниками, а так іще називають виготовлені з додаванням меду пряники, можна прикрасити ялинку – вони довго зберігаються й додають натуральної краси різдвяному декорові обійстя.

Врешті, якщо лінощі беруть гору, миколайчиків легко придбати, навіть у різних пекарнях, аби потім розглянути, продегустувати, обрати найкращого й запити гарячим узваром чи домашнім вином.

Чимало простих і рідних, проте призабутих традицій здатні покращити настрій у часи новорічної метушні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна ДАНИЛЬЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини