"Багато браку. Таке враження, що його так і не вичитували" – Магера про нещодавно прийнятий Радою Виборчий кодекс України
На свою голову сів читати нещодавно прийнятий Верховною Радою України Виборчий кодекс України.
В документі, на жаль, багато браку. Таке враження, що його так і не вичитували. Для прикладу, в частині п’ятій статті 138 Кодексу наводиться перелік і склад виборчих регіонів для парламентських виборів.
Дніпропетровська область (як і місто Київ) поділена відразу на два виборчі регіони: Дніпропетровський (номер 5) і Криворізький (номер 6).
Проте до складу жодного виборчого регіону не входить місто обласного значення Першотравенськ. Це 20.024 виборців (станом на 30 листопада 2019 року).
Згідно з статтею 102 Конституції України Президент України є гарантом, зокрема, додержання прав і свобод громадян, в тому числі – права обирати народних депутатів України (частина перша статті 38, статті 70, 71, частина перша статті 76).
У мене запитання: як можна було підписувати і офіційно оприлюднювати Виборчий кодекс, за яким позбавлені права голосу понад 20 тисяч виборців – громадян України?
Читайте також: КС визнав конституційним законопроєкт про зменшення кількості народних депутатів
Для чого в Офісі Президента України існує юридичний підрозділ? Цікаво, а в Мінюсту теж не було жодних зауважень перед підписанням?
На мою думку, тільки цього наведеного положення Виборчого кодексу було достатньо для застосування главою держави (в порядку частини другої статті 94, пункту 30 частини першої статті 106 Конституції України) права відкладального вето до прийнятого парламентом Кодексу.
Повірте, це не єдина норма, яка містить очевидні ознаки неконституційності окремих положень законодавчого акта.
Вважаю, що суб’єкти права законодавчої ініціативи, зазначені в частині першій статті 93 Конституції України, мають терміново підготувати законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу України та усунути всі недоречності і очевидні ляпи.
Нагадаю, що цей документ набирає чинності 1 січня 2020 року.
Читайте також: Унікальна риса, яка робить Зеленського слабким та сильним одночасно
Нижче наводжу скрін із офіційного видання – газети "Голос України", номер 251 від 28 грудня 2019 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки