MENU

Фемінізм та саморозвиток – про що будуть читати в 2020 році

371 0

Література

Вітчизняні читачі стають більш терпимими, вони прагнуть пізнавати та сприймати світ у всьому його різноманітті

В 2019 році читацькі вподобання українців змінилися – до нас нарешті "докотилися" західні тренди. Які, вочевидь, залишатимуться актуальними і в 2020-ому, пише Юлія Орлова у блозі для НВ Style.

Зі звичного: протягом 2019-ого, як і раніше, чималим попитом в напрямку художньої літератури користувались детективи, сімейні саги, ностальгічні романи про минуле, а також психологічні трилери з центральною темою "чи добре ви знаєте свого партнера?" В сегменті non-fiction популярними залишаються книжки про саморозвиток та мотивацію. Проте і в художньому, і в прикладному напрямках з’явились нові сучасні тренди, що відображають і ті процеси, які перетікають у нашому суспільстві.

Художня література: фемінізм, ЛГБТ, дискримінація

Українці більш позитивно і з більшою цікавістю ставляться до книжок, які розкривають тему життя ЛГБТ-спільнот, проблеми гендерної дискримінації.

Читайте також: Фемінізм у літературі. Чому це все ще важливо?

Важливе відкриття 2019-го – книжки феміністичного спрямування. Суспільний інтерес до них зростає. Про це свідчить і визначення минулорічних Букерівських лауреаток. Вперше за кілька десятиліть їх одразу дві, обидві – жінки, і обидві – феміністки.

Маргарет Етвуд та Бернардін Еварісто створили бентежні романи, які дають зрозуміти: не все так добре із правами жінок в сучасному світі, як може здатись на перший погляд. Кілька яскравих видань феміністичного спрямування останнім часом вийшли в Україні державною мовою. Це, зокрема, "Червоний годинник" Лені Зумас та "Бійцівський клуб феміністок" Джессіки Беннет. Цими книжками цікавляться, і вони знаходять відгук серед проактивної жіночої спільноти.

Взагалі, література, в якій йдеться про проблеми дискримінації – чи то гендерної, чи то расової, чи то вікової – привертає все більше уваги. Вітчизняні читачі стають більш терпимими, прагнуть пізнавати та сприймати світ у всьому його різноманітті.

Non-fiction: відповідальне споживання, веганство, пофігізм

В сегменті non-fiction у 2019-ому побачили одразу кілька цікавих трендів. Перший – увага до теми екологічності, відповідального споживання. Проявлялося це і в тому, що люди віддають перевагу паперовим, а не поліетиленовим пакетам у книгарнях, купують книжки з вторинної сировини, залюбки долучаються до екологічних акцій, які ми проводимо у нашій фірмовій мережі крамниць. І літературу покупці обирають відповідну: "Як бути еко-френдлі?", – зараз це питання хвилює кожного.

Також зросла популярність книжок про спорт, правильне харчування, фізіологічний устрій людського тіла, аюрведу, веганство. Люди прагнуть здорового способу життя. Притому, не тільки тілесного, але й духовного. Протягом 2019 особливим попитом користувались книжки про усвідомленість, медитації, позитивне ставлення до життя. Своєрідним феноменом став "пофігізм у психології". Всі ж пам’ятають перекладні бестселери Марка Менсона – "Тонке мистецтво пофігізму" та "Все хріново". Книга про надію, видання Сари Найт "Магічне мистецтво ігнорування".

Читайте також: Книжки, які допоможуть увійти в робочий режим

Що цікаво, минулого року ми спостерігали зростання цікавості до серйозних об'ємних досліджень у галузі політики, економіки, соціології. Вони популярні як ніколи.

Дитяча література: паперові книжки та сучасні технології

Зараз видавці борються із упередженим ставленням дітей та підлітків до паперової книги – в час діджиталізації молоде покоління нерідко сприймає її як щось застаріле. Результатом цієї боротьби стають цікаві новаторські рішення. Наприклад, одна з новинок, яка нещодавно з’явилась на книжковому ринку країни – книжки із доповненою реальністю. Це такій собі синтез традиційних паперових видань з іграми та мультфільмами – наводиш на сторінку смартфон і вона "оживає".

Також цього року у нас набули популярності комікси, книжки-квести, головоломки. Звичайними казками нікого не здивуєш, Google – сильний супротивник. Доводиться шукати нестандартні рішення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юлія ОРЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини