MENU

За браком дієвої держави та професійної влади виживання стає питанням солідарності – Портников

691 0


Ілюстративна світлина

Епідемія короновірусу – це не привід для паніки, пише для "Еспресо" Віталій Портников

Це привід зрозуміти, як насправді влаштована наша держава, наскільки ефективною та відповідальною є влада. І яким чином повинні діяти в ситуації, що склалася, самі громадяни.

Читайте також: Найкращі ліки проти епідемії: як соціальна відповідальність зупинила чуму

Думаю, більшу частину відповідей ви знаєте й самі. Ми живемо в дивовижно неефективній державі. Професійні зміни в ній, які почалися після Майдану 2014 року, фактично призупинилися після президентських і парламентських виборів 2019 року. Причому я думаю, що багато наших співгромадян, навіть якби знали, що на них і на їхніх близьких очікує 2020-го, навряд чи вчинили б інакше. У нашому суспільстві ще не сформований запит на професіоналізм. А ось запит на порожню балаканину, на "мильну оперу" – сформований. Тільки, на мій превеликий жаль, це не захищає від вірусу.

Звичайно, можуть сказати, що від вірусу не захищають і професійні політики, й ефективні держави – погляньмо на Європу. Однак зрозуміло, що чим ефективнішою є держава, чим сучаснішою є система охорони здоров'я – тим більше шансів.

Читайте також: Тестів не буде, але ви тримайтеся: імітація боротьби з епідемією по-українськи

У ситуації, коли в нас немає ні того, ні іншого, багато що залежатиме від відповідальності кожної окремої людини. Так, у нас немає ефективної держави та професійної влади. Але в нас є суспільство, яке має задуматися про самозбереження. Так, у нас немає сучасної системи охорони здоров'я. Але в нас є лікарі, медичні працівники. Можна уявити собі – по тому, що ми чуємо з інших країн – скільки всього зараз на них впаде. І ми можемо цих людей, теж, до речі, переляканих, або зацькувати – або дати їм шанс врятувати пацієнтів.

Найближчі тижні й місяці – це життя в зовсім іншому світі, правил поведінки в якому й реалій якого ми ще не знаємо. Але якщо в цьому світі економічного, соціального, політичного й епідеміологічного колапсу люди ще й накидатимуться одне на одного – я всім нам не заздрю.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини