MENU

Депутати прийняли антикризовий закон: що пропонують українцям та бізнесу

1508 0

Депутати прийняли антикризовий закон: що пропонують простим українцям та бізнесу

Верховна Рада України ухвалила закон, спрямований на забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу, який, зокрема, передбачає введення заборони банкам підвищувати процентні ставки за кредитними договорами на період карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню в країні цього захворювання. 

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) загалом проголосували 312 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

"У період здійснення в Україні заходів із запобігання виникненню, поширенню епідемій, пандемій, зокрема, коронавірусної хвороби (COVID-19) забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором", – сказано в тексті документа про внесення змін до закону про банки і банківську діяльність.

Читайте також: Демоверсия того, чего "слуги" хотят добиться в части фискализации и товарного учета

Також даний закон передбачає продовження до 30 червня заборони на проведення органами державного нагляду планових перевірок у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю).

Також документ передбачає тимчасово, на період до 31 травня, звільнення від штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також за неповну його сплату або за несвоєчасне надання звітності до податкових органів.

"Упродовж періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню", – наголошується в тексті документа.

Також у законі передбачено встановлення мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування та сплати єдиного соцвнеску на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, а також на період до 31 травня включно припинення термінів розгляду скарг платників податків єдиного внеску. 

Читайте також: Налоговая демагогия: почему одного желания снизить ставки мало для эффективной налоговой реформы

Крім того, даним документом передбачаються зміни до Кодексу законів про працю, згідно з якими за погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватись гнучкий режим робочого часу на певний термін або безстроково, як при прийомі на роботу, так і згодом.

Разом з тим передбачається, що час простою не з вини працівника на період карантину оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки, тоді як допомога з часткового безробіття встановлюється за кожну годину, на яку працівнику було скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу).

Законопроект №3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) було зареєстровано в Раді 29 березня.
 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини