MENU

Лікарі, які рятують хворих на COVID-19, нарешті отримають 300% надбавки: ВРУ виправила помилку Радуцького

718 0

30 березня на  позачерговому засіданні Верховна Рада доручила Кабінету Міністрів встановити 300%-у доплату до зарплати медпрацівникам, які безпосередньо зайняті на роботах по ліквідації захворювання коронавирусною хворобою.

В свою чергу, міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ щодо отримання доплат у вигляді трьох посадових окладів зарплати медпрацівниками, які борються з коронавірусом.

"Вже за березень медичні працівники України, зайняті лікуванням пацієнтів з лабораторно підтвердженими випадками COVID-19, отримають доплату в розмірі трьох посадових окладів", – заявив Степанов.

У відомстві пояснили, що доплати здійснюватимуться у період виконання заходів, спрямованих на запобігання COVID-19.

Читайте також: П'ять уроків пандемії, які потребують ґрунтовного аналізу

Варто зауважити, що 16 березня на брифінгу у Верховній Раді очільник парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що медичним працівникам, які працюють з людьми захворілими на коронавірус, будуть виплачуватись надбавка до зарплати до 200%.

"Додаткові надбавки для медперсоналу та інших працівників, що працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу. Погодили десь до 200% буде виплачуватися надбавки медичним працівникам, які працюють з людьми захворілими на коронавірус", – сказав він.

А вже 17 березня Верховна Рада ухвалила проект Закону №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)". Він передбачає 200% надбавку до зарплати лікарям, які працюють у зоні ліквідації епідемії коронавірусу.

25 березня аналітичний відділ ГІ "Права Справа" поширює у ЗМІ інформацію про те, що Верховна Рада понизила надбавки лікарям у зонах зараження коронавірусом.

Справа втім, що подібні надбавки вже були передбачені ухваленим 2 червня 2003 року Наказом №145 Міністерства праці і соціальної політики "Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб". Згідно з цим документом, доплати лікарям за роботу в зоні епідемії, становлять 300%.

Як повідомив глава Національної медичної палати України (НМПУ) Сергій Кравченко, прийняття даного документа було ініційовано саме Радуцьким. Але як виявилося, глава комітету навіть не знає про існування чинного нормативу.

Читайте також: Коронавірус: ви теж ним перехворієте, але головне питання не в цьому

Відразу постало питання щодо рівня компетенції людей, які готували законопроєкт з протистояння COVID-19. А саме – голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я і нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

У статті наголошувалося на тому, що спроба продемонструвати соціальну захищеність медичного персоналу, зіграла протилежний ефект і засвідчила нефаховість людей, які готують відповідні законопроєкти.

Наразі, після підписання міністром охорони здоров’я Степановим відповідного наказу щодо отримання доплат у вигляді трьох посадових окладів зарплати медпрацівниками, які борються з коронавірусом, ситуація зрушила з мертвої точки.

Аналітичний відділ ГІ "Права Справа" залишає за собою право на громадський контроль за діяльністю МОЗ та парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини