Давидюк: Поїздка "слуг" на Донбас – цинічна технологія перед виборами
Близько сотні народних депутатів із фракції "Слуга народу" 21 жовтня виїхали з робочою поїздкою на Донбас. Поїздка триватиме 2 дні. Раніше її з трибуни Верховної Ради анонсував президент Володимир Зеленський.
Зрозуміло, що це передвиборча технологія. Зеленський мобілізує свій електорат, використовуючи депутатів. Половина з них як діти були упаковані у потяг. Робиться показуха, пише політолог Микола Давидюк для Gazeta.ua, інформує UAINFO.org.
За великими рахунком, це цинічне використання адміністративного ресурсу на військовій тематиці. І те, що Зеленський це робить, якраз показує його, як старого політика. Бо такі методи використовували за Кучми, Януковича.
Якщо подивитися сторінки соцмереж депутатів, це як блогерський тур. Ніби дітей з телефонами везуть на екскурсію на Донбас. Охкати, ахкати, співчувати на камеру. Спланована піар-кампанія.
Читайте також: "ЗЕлені окуляри" – це хвороба не лише самого Зеленського, – Тука про етапи реінтеграції Донбасу, озвучені Кравчуком
Поїздка "слуг" – клоунада. Вони там нічим не допоможуть. Можливо, технологія у теплому кабінеті в Києві виглядає ефективною. Але якщо подивитися на будні українських воїнів, то така технологія – знущання.
Якби депутати хотіли допомогти солдатам, то могли, наприклад, виділити гроші з бюджету і збільшити фінансування на армію.
Депутатам треба їздити на Донбас, але не у фото-тури. Робочий візит - це експертний виїзд, оцінка ситуації, пропозиції. Виключно робота.
Явка на місцевих виборах прогнозується низькою. Мобілізація виборця вплине на результат виборів. Тому президент став найбільш активним агітатором "Слуги народу", зрозумівши, що партія просідає і втрачає політичне лідерство. Зеленський очолив це передвиборче змагання і став позаштатним зірковим агітатором. І це адмінресурс.
Головна проблема "Слуги народу" - вони так і не стали партією. Це додаток до Зеленського.
І, можливо, фактично партією не стануть. Якщо у грудні у них буде коаліція з ОПЗЖ, то на "Слузі народу" поставлять хрест. Як на міфові, спаласі, який з'явився в українській політиці і дуже швидко зник. Тоді це буде найкоротшою історією парламентської партії у світі.
Міф почав розвіюватися. Люди побачили представників "Слуги народу" і почали розуміти, що це таке насправді. Почали розчаровуватися у "Слузі народу", як у тренді на оновлення.
Читайте також: "Пацифізм" капітулянтів на "гуманізмі" стає інструментом перемоги Росії над Україною
Туман почав зникати, а запустити новий не вдається. Зеленський оголосив псевдо-опитування. Не пішло.
Виступ президента у Верховній Раді був лише піаром перед місцевими виборами. Щоб у день голосування отримати голос. Зараз відбувається повна інтеграція дій влади з виборчим процесом.
У парламенті не могли зібрати голоси для бюджету. Виступ президента показав, що монобільшості вже немає. Після виборів може з'явитися питання коаліції. А коаліція захоче новий Кабінет міністрів. У такій ситуації Зеленський поставить на Захід і буде об'єднуватися із прозахідними партіями або навпаки поставить на Коломойського і Ахметова і зробить закриту олігархічну коаліцію. Яка буде для нього дуже комфортною, теплою ванною. Але тоді будуть проблеми із Заходом. Або він піде на позачергові парламентські вибори, уникаючи відповідальності.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки