MENU

У Росії про злочини Сталіна й Червоної армії накажуть забути

1379 0

Володимир Путін підтримав ідею голови комітету Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації з культури Олени Ямпольської "внести в Закон про увічнення Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні норму, яка забороняє в публічних висловлюваннях ототожнювати мету, рішення ф дії радянського керівництва, командування та військовослужбовців із цілями, рішеннями й діями нацистського керівництва, командування та військовослужбовців під час Другої світової війни". Путін із цього приводу заявив: "Якщо в деяких країнах за заперечення геноциду вірмен передбачено кримінальне покарання, нам сам бог велів, напевно, вмикати відповідні механізми для захисту правди про зовсім недавнє минуле"

Про це у своєму блозі на "Дні" пише Борис Соколов, повідомляє UAINFO.org.

На практиці це означатиме, що ціла теорія тоталітаризму, заснована серед іншого на тотожності радянського й нацистського режимів, підлягатиме в сучасній Росії кримінальному покаранню. І коли, наприклад, німецькі військовослужбовці або поліціянти грабують, вбивають і ґвалтують мирних радянських громадян – це вважатимуть злочином проти людства або навіть геноцидом, як щойно вирішив один із російських судів. А ось коли те ж саме роблять радянські військовослужбовці в останні місяці Другої світової війни – це аж ніяк не вважатимуть злочином. Більше того, якщо ти все це назвеш злочинами, то можеш потрапити під статтю кримінального кодексу. Правда, постає питання, а як же тоді всі ці ексцеси називати? І чи правильно вчиняли ті командувачі радянськими фронтами, які за подібні діяння віддавали військовослужбовців до суду військового трибуналу й показово розстрілювали перед бійцями? Може, вони тоді передали куті меду? А насправді треба було грабіжникам, вбивцям і ґвалтівникам тільки трохи дорікнути?

Читайте також: У Росії хочуть законодавчо заборонити порівняння нацистської Німеччини та СРСР

Бо говорив же взимку 1945 року Сталін югославському комуністові й майбутньому дисидентові Миловану Джиласові, що подібним інцидентам не варто надавати великого значення. Джилас згадував: "Югославська влада тільки через деякий час зібрала дані про беззаконня червоноармійців: згідно із заявами громадян, стався 121 випадок зґвалтування, із яких 111 – зґвалтування з подальшим убивством, і 1204 випадки пограбування з нанесенням пошкоджень – цифри не такі вже малі, якщо взяти до уваги, що Червона армія ввійшла тільки до північно-східної частини Югославії. Ці цифри показують, що югославський уряд мусив реагувати на ці інциденти як на політичну проблему, тим паче серйозну, бо вона стала також предметом внутрішньопартійної боротьби. Комуністи цю проблему відчули і як моральну: невже це і є та ідеальна Червона армія, яку ми чекали з таким нетерпінням?.. Остаточний моральний удар нашій делегації завдав, безсумнівно, Сталін. Він запросив всю делегацію у Кремль і влаштував там звичайний бенкет і виставу, яку можна зустріти тільки в шекспірівських драмах.

Він критикував югославську армію та метод керування нею. Але безпосередньо атакував тільки мене. І як! Він із піднесенням говорив про страждання Червоної армії та жахи, які їй довелося пережити, пройшовши з боями тисячі кілометрів спустошеною землею. Він лив сльози, вигукуючи:

"І цю армію образив ніхто інший, як Джилас! Джилас, від якого я цього найменше очікував! Якого я так тепло прийняв! Армію, яка не шкодувала для вас своєї крові! Чи знає Джилас, письменник, якими є людські страждання й людське серце? Хіба він не може зрозуміти бійця, який пройшов тисячі кілометрів крізь кров і вогонь, і смерть, якщо той пустував із жінкою або забрав якусь дрібницю?"

Так поводили себе червоноармійці в Югославії, причому в районах, населених переважно сербами. Серби ніколи не воювали проти Радянського Союзу й чекали на Червону армію як на визволительку, а отримали від неї грабежі, вбивства та зґвалтування. І точно так само поводилися радянські солдати й у Німеччині, Австрії, Угорщині, Польщі, практично в усіх країнах, які Червона армія визволяла. А потім те ж саме продовжилося на Далекому Сході, у Маньчжурії та Північній Кореї. Такою поведінкою обурювалися навіть місцеві комуністи. У лютому 1945 року комуністи містечка Кобаньї (або, правильніше, Кьобаньї, зараз це 10-й район Будапешта) зробили звернення до радянського командування: "Протягом десятиліть трудящі всього світу дивилися на Москву, як неписьменні трудящі дивилися на Христа. Саме звідти вони очікували звільнення від фашистського варварства. Після довгих і болісних гонінь прийшла славна й довгоочікувана Червона армія, але ж якою вона виявилася!

Читайте також: Портников: Історія для Путіна – лише основа для виправдання власних завоювань і подальшої експансії

Кобанью Червона Армія звільнила 2 січня після запеклої боротьби за кожен будинок і залишила після себе розрух і спустошення. І це не тому, що серед уламків меблів у будинках людей, які десятиліттями були рабами, можна було знайти фашистів. Серед трудящих у Кобаньї дуже мало було тих, хто симпатизував німцям, а більшість ненавиділо нацистів. Але раптом – вибух божевільної, шаленої ненависті. П'яні солдати ґвалтували матерів на очах їхніх дітей і чоловіків. Дівчаток у віці 12 років забирали в їхніх батьків і ґвалтували групами по 10–15 солдатів, серед яких було чимало хворих венеричними хворобами. Після першої групи приходили інші, які наслідували приклад попередників. Кілька наших товаришів були вбиті, коли намагалися захистити своїх дружин і доньо ...

Ситуація на фабриках жахлива. Російські офіцери створили нестерпні умови для роботи, ігноруючи робочі комітети, в яких багато комуністів. Робітники працюють за три пенґе на годину натщесерце, лише один раз на день маючи змогу пообідати горохом або квасолею ... До колишніх фашистських керівників ставляться з набагато більшою повагою, ніж до робочих комітетів, оскільки керівники поставляють російським офіцерам жінок ... Мародерство російських солдатів триває досі ... ми знаємо, що найрозумніші представники армії – це комуністи, але коли ми звертаємося до них за допомогою, вони шаленіють і погрожують застрелити нас, заявляючи: "А що ви робили в Радянському Союзі? Ви хіба що не чинили насильства над нашими дружинами на наших очах, але проте ви вбивали їх разом із дітьми, спалювали наші села й руйнували вщент наші міста". Ми знаємо, що угорський капіталізм вчинив свої власні садистські жорстокості ... Але ми не розуміємо, чому солдат із Сибіру говорить щось подібне ... у той час коли фашистські атаки ніколи не досягали навіть Уралу – мрії німецьких фашистів, а вже тим паче Сибіру ...

Недобре звеличувати Червону армію на плакатах, в партії, на фабриках і де-небудь ще, у той час як людей, які пережили тиранію Салаші, тепер женуть дорогами, як худобу, російські солдати, залишаючи позаду мертві тіла..."

Якби автори цього листа дожили до наших днів й опинилися в Росії, їх би цілком імовірно притягли б до відповідальності за наклеп на Червону армію. Та й про державні злочини СРСР у роки війни, на кшталт розстрілу 22 тис. польських військовополонених і цивільних осіб навесні 1940 року в Катині, Мідному, Харкові та в тюрмах України й Білорусі, тепер краще мовчати. Адже на Нюрнберзькому процесі в цьому злочині намагалися звинуватити, правда, безуспішно, нацистську Німеччину. А історія Другої світової війни в Росії буде ще лакованішою, ніж вона була у СРСР. Про злочини Сталіна й Червоної армії накажуть забути.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини