Загарбники довели окупований Крим до справді критичної ситуації – Волошина
Період дощів – час, коли у Криму випадають опади – ніяк не позначився на заповненості місцевих водосховищ. Це говорить про те, що господарська діяльність окупаційної "влади" глибоко зачепила кримську екологію, і тепер шкода від цього більш руйнівна, ніж нам здавалося на перший погляд
Про це у своєму блозі на Obozrevatel пише Лариса Волошина, повідомляє UAINFO.org.
Рівень ґрунтових вод у Криму й тих невеликих водойм, які давали воду, непоправно зруйнований. У нещодавній резолюції Генасамблеї ООН, яка була ухвалена минулого тижня щодо Криму, один із пунктів звучить так: "Екологічна шкода, завдана окупантами". Там ідеться, зокрема, і про водні ресурси півострова. Відповідальність покладено на Російську Федерацію. Хоча загарбники сподівалися, що зможуть легалізувати цю окупацію. Колишня "прокурорка" Наталя Поклонська писала листа до ООН із намаганням поскаржитися на Україну – не вийшло. Відповідь ООН однозначна: "Відповідальність несе Російська Федерація".
Читайте також: Уперше російський чиновник високого рівня сказав правду про ситуацію з водою в окупованому Криму – блогер
Але нас, громадян суверенної країни, всі ці перемоги не мають заспокоювати. Ситуація у Криму дійсно погана. Росіяни, намагаючись знайти водні ресурси для своєї промисловості та військових баз, почали видобувати запаси артезіанських вод, які досі були недоторкані. Це призвело до засолення ґрунтів і пониження рівня ґрунтових вод. Тепер ми бачимо, що ці річки та струмки, які були в Криму, просто пересохли.
Місцеві кажуть, що така ситуація їх лякає, вони почали протестувати й засуджують окупаційну "владу". Проблеми з водою тепер стосуються кожного. Бо пересохли навіть ті озера й річки, які в будь-який період року давали воду. Їх просто нема. У тій же Ялті завжди були проблеми з водою, які розв'язала саме Україна. І тепер кримчани порівнюють, як було за часів України, і як є зараз. Вони ж добре знають, що вода йде на потреби військових баз і Чорноморського флоту, а не на їхні.
Читайте також: У головах українців відбувається поступова легалізація анексії Криму – Волошина
Україна повинна не просто домагатися визнання світом водної проблеми в Криму, засудження окупантів і підвищення санкцій та міжнародного тиску. Найголовніше, що Крим просто потребує широкої місії ОБСЄ та ООН, які б вивчили шкоду, завдану регіонові. Це не тільки вода, це повітря, вирубування лісів, побудова траси "Тавриди".
Є ще один аспект. Росіяни у своєму бажанні побудувати у Криму непотопельний авіаносець завезли величезну кількість військових, збудували велику кількість військових баз, які не є екологічно чистими. Часто там є хімічна зброя, що отруює довкілля та впливає на здоров'я людей. Кількість ракових захворювань у Криму – катастрофічна. Це вже зазначають і самі росіяни.
Україна має розробляти механізми тиску на Російську Федерацію, і не лише у плані деокупації, а й у тому, щоби проблематику Криму почали вивчати зокрема й міжнародні організації.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки