MENU

Найпотужніша атака з часів Перл-Гарбору: якою буде американська відповідь на російський кібернаступ

1829 1

Отже, США зазнали найпотужнішої атаки з часів Перл-Гарбору 7 грудня 1941 року. У кіберпросторі. Практично того ж дня через 79 років

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Михайло Гончар, повідомляє UAINFO.org.

Кіберудар – не авіаналіт. Він розтягнений у часі, пік припав на період 13–14 грудня – перед засіданням Колегії виборників президента США.

Згідно з американськими даними, кібернаступ розпочався не пізніше березня 2020 року із прицілом на першу половину грудня, коли найімовірніша колегія виборників.

Читайте також: Адміністрація Трампа дев'ять місяців не помічала ознак зламу держустанов США російськими гакерами – WSJ

У Вашингтоні чітко ідентифікували агресора – Росія. Тепер міркують, яка може бути відповідь на дії типу "ихтамнет". У США вже мають чітке уявлення, що "онитаместь". 

Джон Болтон, колишній Трампів радник із питань національної безпеки, під час інтерв'ю MSNBC заявив, що відповідь США повинна бути принаймні втричі більшою, ніж вартість нападу.

Відповідь може бути (і радше за все буде) асиметрична. Починаючи від радикальної – обмеженого удару високоточними кіберзасобами по місцях дислокації російських кіберсил у Європі та деінде, і завершуючи дуже м'яким варіантом нежорсткого (або напівжорстокого) впливу США.

Читайте також: Росія зазнає газової поразки, позиція України посилилася – Портников

Наприклад, на припинення будівництва путінських "потоків" на Балтиці ("Північний потік – 2") і Чорному морі ("Турецький потік"), чого домагаються США, Польща й Україна, діючи добрим словом, у регіонах Західної, Центрально-Східної Європи, Чорномор'я та Південної Європи.

Тобто дії США спільно із союзниками на Балтиці й у Чорному морі (Польща, Данія, країни Балтії, Болгарія, Румунія, Україна) із безповоротної зупинки російських проєктів, можуть стати асиметричною відповіддю Вашингтона на російський напад у кіберпросторі.

Недаремно кажуть, що добрим словом можна досягти багато чого, а добрим словом і пістолетом – значно більшого.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло ГОНЧАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини