MENU

Green Light. В Україні стартує проєкт руху "За сімейні цінності", що допоможе жертвам насильства. ВІДЕО

496 0

Green Light. В Україні стартує проєкт руху "За сімейні цінності", що допоможе жертвам насильства. ВІДЕО

Green Light – проект ініціативи жіночого руху "За сімейні цінності", покликаний розробити і впровадити ефективні інструменти допомоги жертвам різних форм насильства в Україні.  

Про це повідомляє UAINFO.org

У громадській організації кажуть: лише за півроку до поліції надійшло понад 100 тисяч повідомлень щодо фактів домашнього насильства. Разом із тим, серед 500-та опитаних українців громадською організацією – лише кожен десятий уявляє, як діяти у критичній ситуації.

 

Загалом, респонденти не знають ані номерів гарячої лінії, ані розташування найближчого відділу поліції, ані адрес центрів допомоги постраждалим від насильства. Така ситуація, – вражає.  

"Основна проблема сьогодні – це відсутність інформації. Державні органи працюють – дійсно створені соціальні служби допомоги, але інформація про те, де вони знаходяться в твоєму регіоні, в твоєму місті – вона відсутня. Комунікація всіх задіяних стейкхолдерів цього проекту дозволить надати жертвам насильства потрібну для них інформацію, і рішення вони, сподіваюсь, будуть приймати свідомо. І головне, коли рішення буде прийняте – знайти ту відповідь, яка для них в цей момент є необхідною", – пояснює Голова ВГО "За сімейні цінності" Наталія Федорчук.

Тож завдання жіночого руху "За сімейні цінності" – спільно із органами місцевого самоврядування – розробити інформаційні листівки із контактними телефонами та адресами служб, які надають допомогу жертвам домашнього насильства, щоб розмістити їх у аптеках, як загальнодоступних закладах. Одночасно – провести широку інформаційну кампанію із залученням відомих особистостей.  

"Це має стати дієвою інструкцією, яка допоможе кожному у складних ситуаціях, а саме протидії різним формам насильства. Питання взагалі протидії насильству – воно є актуальним, не лише у нашій країні, а й загалом в усьому світі. Тому це питання варто піднімати", – переконана Леся Хемраєва, членкиня ВГО "За сімейні цінності".

У межах реалізації проекту щодо протидії насильству в Україні, до ініціативи долучився Посол центру ЮНЕСКО в Болоньї Мауріціо Ароніка, підписавши Меморандум про співпрацю у проекті. 

Читайте також: Збереження культурної та духовної спадщини – пріоритетні напрямки співпраці ЮНЕСКО та української громадськості

У підтримку цього проекту він зазначив: проект Green Light – є частиною стратегії сталого розвитку, мета якого – запобігання насильству, якому піддаються жінки і діти.  

"На жаль, в усьому світі актуальна проблема із насильством щодо жінок, особливо в умовах пандемії. Ось чому я тут і хочу з вами співпрацювати, аби залучити з вашого дозволу інші організації, у першу чергу в Італії, які мали досвід з реалізації подібних проектів. Я впевнений, вони стануть у нагоді. І тому ми будемо обговорювати більш детальне співробітництво щодо проекту Green Light і будемо боротися разом", – додав Мауріціо Ароніка. 

Хедлайнер проекту – Оксана Білозір, звернула увагу на важливість участі відомих особистостей і загалом громадськості у таких проектах.     

"У цій справі має бути дуже активною громадськість, і, власне, громадські організації та громадські рухи, – вони дають ключовий механізм, який зможе допомогти запобіганню таких ганебних явищ у суспільстві, з якими ми сьогодні намагаємося боротися. Green Light, я думаю, що це буде щось дуже нове, воно буде дуже сучасним, воно буде дуже допоміжне.Люди повинні зрозуміти, як вони можуть включатись самі у ті чи інші проблеми", – зазначила Оксана Білозір.

Окрему подяку ініціатива жіночого руху "За сімейні цінності" висловлює Музею становлення української нації – однієї із кращих культурно-туристичних локацій світу, де відбулось підписання Меморандуму та старт проекту Green Light, а для гостей зустрічі провели екскурсію, познайомивши із яскравими історичними подіями та відомими постатями.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини