MENU

Так, і в Україні теж. До 2100 року літо буде тривати по півроку — дослідження

1284 1

Так, і в Україні теж. До 2100 року літо буде тривати по півроку — дослідження

Якщо людство не докладе достатньо зусиль для мінімізації наслідків зміни клімату, то до кінця XXI століття літо в Північній півкулі буде тривати майже півроку.

«Все частіше я потрапляю на якісь незвичайні прогнози погоди — помилкова весна, травневий сніг тощо. Літо стає довшим і спекотнішим, а зима коротшою і теплішою», - каже Юпін Гуань, океанограф, який написав про своє дослідження в журналі Geophysical Research Letters, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Ще в ХХ столітті всі чотири сезони змінювали одне одного за передбачуваною і досить рівномірною схемою. Але активна зміна клімату може призвести до ще більш різких і нерегулярних змін тривалості і дат початку сезонів, які можуть стати більш екстремальними в майбутньому, пише AGU.

Дослідники вивчили щоденні кліматичні дані з 1952 по 2011 рік, щоб виміряти зміни тривалості і настання всіх сезонів в Північній півкулі. Виявилося, що літо в середньому збільшилася на 17 днів, а зима скоротилася на 3 дні. Весна та осінь також скоротилися — на 9 та 5 днів відповідно. Загалом, весна і літо починалися раніше ніж треба, а осінь і зима — пізніше.

Читайте також: Глобальне потепління чи циклічна зміна клімату? Експерти пояснюють, чому так тепло зимою в Україні

Якщо ситуація не зміниться, то вчені прогнозують, що до 2100 року зима триватиме менше двох місяців, «перехідні» весна та осінь також скоротяться, а літо буде «смажити» практично півроку.

Читайте також: Кого найбільше хвилюють зміни клімату – дослідження

Це відіб'ється як на здоров'ї людей, так і на навколишньому середовищі: птахи змінять свій характер міграції, рослини будуть цвісти в інший час, що може створювати невідповідності між тваринами та їхніми джерелами їжі, а комарі-переносники хвороб можуть розширити свій ареал на північ.

Постраждати можуть і фермери — пізні хуртовини можуть вбивати урожай, як і тривала спека. Ну і не можна забувати про лісові пожежі, яких останнім часом стає все більше — підвищення середніх температур, а також спекотної погоди в цілому навряд чи допоможе поліпшити ситуацію, що склалася.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини