MENU

Україна вводить "податок на Google": Рада прийняла закон у другому читанні

941 0

Україна вводить "податок на Google": Рада прийняла закон у другому читанні

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект №4184 про так званий "податок на Google". Він передбачає введення податку з продажів електронних послуг.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР, інформує UAINFO.org.

"За" проголосували 283 нардепи.

Закон скасовує податок на репатріацію з доходів від реклами, оскільки він стримує розвиток рекламних послуг.

Для осіб, які здійснюють послуги в сфері електронної комерції, вводять спрощену процедуру реєстрації та сплати податку на додану вартість на послуги, які вони надають в Україні.

Раніше глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев відзначав, що такі гіганти як Facebook, Viber і інші не платять ПДВ. За підрахунками державний бюджет недоотримує тільки від рекламних послуг 3 млрд гривень.

Закон вносить зміни до Податкового кодексу. З нього хочуть виключити норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні платити податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.

Закон визначає перелік електронних послуг.

Читайте також: Спиридонов: Приближается шторм. В числе ближайших очевидных последствий "побитых горшков" между Ахметовым и Зеленским – смена премьер-министра

Звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання освітніх послуг. Йдеться про доступ до публічних освітніх, наукових і інформаційних ресурсів в інтернеті з галузей знань і спеціальностей, за якими готують здобувачів вищої освіти, проведення та надання яких не потребує участі людини, в тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, в яких учні (слухачі) виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично, без участі людини.

Документ включає нерезидентів у перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ і встановлює правила визначення місця поставки електронних послуг (B2C).

Запроваджується електронний сервіс для нерезидентів для їх комунікації з контролюючим органом України.

Читайте також: Кабмин готовит новый налог на автомобили

Передбачена спрощена процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів. Вона може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому веб-порталі. Сплата податкового зобов'язання для нерезидента буде в іноземній валюті.

Нерезидентів звільняють від обов'язку реєструвати податкові накладні.

Нагадаємо, Рада схвалила цей проект закону за основу в середині лютого.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини