Як вибрати стиглий гранат і чи можна їсти його з кісточками?
Ви знали, що гранати мають здатність покращувати настрій, допомагають при стресі та дуже корисні тим, хто не їсть м'яса? Розповідаємо, як вибирати найкращі, адже зараз сезон гранатів.
Гранат чудово зберігається, так що купувати плоди можна цілий рік, і термін дозрівання залежить від сорту та місця зростання. Але традиційно час збирання граната починається з середини жовтня, і вважається, що найбільш стиглі гранати продаються в листопаді, інформує UAINFO.org з посиланням на портал Goodhouse.
Гранат означає «зернистий», в одному великому плоді може бути від 700 до 1000 зерен. Батьківщиною граната є Північна Африка та Середня Азія, але зараз його вирощують у Туреччині, Вірменії, Узбекистані, Ізраїлі та інших країнах із субтропічним кліматом, а в Азербайджані його навіть називають «королем фруктів» і додають майже у всі страви.
У гранаті використовують не лише зерна. З квіток виробляють барвники для тканин, бо вони містять яскраво-червоний пігмент, зі скоринок роблять чудову приправу - сумах, а з соку найсмачніший соус наршараб, який ідеально підходить до м'яса.
У чому користь гранату?
Він – джерело корисних вітамінів, мінералів та мікроелементів. У ньому присутні вітаміни С, Р, B6 та В12 і міститься півтори десятки амінокислот.
- У холодну пору року гранат корисно їсти для зміцнення імунітету.
- Сік та м'якоть сприятливо впливають на нервову, серцево-судинну та ендокринну систему.
- Завдяки високому вмісту заліза гранати сприяють виробленню гемоглобіну.
- Гранати нормалізують тиск і загалом позитивно впливають на серце та судини, тому їх рекомендують включати до раціону гіпертоніків.
- Вони зменшують кількість цукру в крові, і навіть сприятливо впливають на обмін речовин.
- Гранатовий сік і відвар шкірки граната застосовують при діареї, бо він має властивості, що закріплюють.
Як вибрати стиглий гранат?
Гранат не належить до тих фруктів, які можуть дозрівати вдома, як, наприклад, банани чи хурма. Тому потрібно навчитися одразу вибирати правильний продукт, і це не так важко зробити.
Читайте також: Як позбутися в'язкого смаку хурми: ефективні та прості способи
Вибирайте найкрасивіший. Для початку потрібно вибрати найкрасивіший плід, за естетичним принципом. Звертайте увагу на те, щоб у граната не було тріщин і вм'ятин, темних плям на шкірці або коричневої шкірки. Це ознака того, що зерна граната могли засохнути й соку в них майже немає.
Шукайте яскравий та глянсовий. Правило «чим червоніший, тим солодший» не підходить для вибору граната. Колір залежить від сорту, а не від ступеня зрілості. Але хороший гранат повинен мати однорідний колір, здоровий глянсовий блиск і трохи підсушену, злегка здерев'янілу шкірку. Якщо вона занадто суха і занадто жорстка, гранат давно був зірваний і вже висох.
Беріть найважчий. Великі плоди, як правило, більш зрілі та соковиті. Можна потримати в руках кілька гранатів, приблизно однакових за розміром, і той, який виявиться важчим – кращий. Це означає, що в ньому більше соку. Не купуйте м'який гранат – це також свідчить, що плід зіпсований.
Дивіться на корону. Дивіться на верхівку граната – корону, де колись знаходилася квітка. У стиглого плоду корона має бути розкритою та сухою. Вона не повинна бути зеленою.
Постукайте по гранату. Гранат не кавун, якщо стукаючи по ньому, ви почуєте глухий звук, фрукт може бути перезрілим, або починає засихати. Якщо ж звук дзвінкий, металевий, то гранат відмінний.
Читайте також: Названы полезные продукты, которые препятствуют преждевременному старению
Як зберігати гранат?
Найпростіший спосіб зберігання - це покласти гранат в холодильник, в нульову зону для зберігання овочів. Дехто зберігає гранати обгорнутими в папір або газету, але якщо шкірка граната не пошкоджена, він й без цього може зберігатися довго. Якщо ж помітили, що почав псуватися, його треба якнайшвидше з'їсти, вичавити сік чи заморозити, цілим чи тільки зерна. При заморожуванні гранат практично не втрачає корисних властивостей. Зерна граната у такому разі розкладають по герметичних пакетах з зип-замком і кладуть у морозильну камеру.
Що робити, якщо гранат виявився кислим?
Смак граната може залежати не тільки від ступеня зрілості плоду, а й від сорту, тому що гранати поділяються на солодкі, кисло-солодкі та кислі. Кислий гранат не такий смачний і частіше використовується для соку, маринадів або соусу, зате в ньому більше вітамінів і він довше зберігається. Якщо не можете з'їсти такий гранат, а викидати шкода, можна змішати зерна з медом або цукром і приготувати гранатовий чай, вичавивши зерна в кухоль.
Читайте також: Про небезпеку томатного соку розповіла нутріціолог
Як швидко вичавити сік з гранату?
Щоб швидко зробити гранатовий сік, не потрібен соковитискач. Достатньо пересипати зерна граната в невеликий зип-пакет і пройтися по ньому качалкою або товкачом, натискаючи на зерна. Сік опиниться в пакеті разом із зернами, після чого в кутку пакета потрібно зрізати невеликий куточок і вилити сік у кухоль, залишивши зерна всередині.
Чи можна їсти гранат із кісточками?
Так, але у розумній кількості. Фактично це клітковина, яка тільки покращить роботу кишківника. Запалення апендикса кісточки викликати не можуть, тому побоюватися цього не варто. Якщо ж кісточки випльовувати не хочеться, є сорти, де вони м'які та дрібні, тобто майже непомітні.
До речі, шкірки граната також не потрібно викидати. Їх можна заварювати замість чаю.
Білі прожилки, що знаходяться всередині плоду, сушать і додають в гарячі рослинні настої. Це допомагає врівноважити нервову систему і позбутися безсоння.
Як почистити гранат?
Щоб очистити гранат, потрібно спочатку зрізати гострим ножем шкірку в тому місці, де знаходиться корона і колись була квітка. Після цього зробити кілька неглибоких надрізів до центру гранату у місцях, де видно перемички. А потім гранат можна буде легко розламати на сегменти, не оббризкавши одяг та стіни кухні чи кімнати.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки