Телескоп Джеймса Вебба зафіксував найдавнішу галактику з будь-коли виявлених. ФОТО
Досі "рекордсменом" був Хаббл, який виявив галактику, яка з’явилася, коли Всесвіту було 400 млн років (Фото:physicsJ / Twitter)
Тиждень тому NASA опублікувала перші зображення космосу, зроблені Джеймсом Веббом. Команда вчених виявила на одному з них галактику, яка могла існувати 13,5 млрд років тому.
Галактика GLASS-z13 виникла через 300 мільйонів років після Великого вибуху. Це на 100 млн років раніше, ніж будь-що, що ми виявляли досі, пояснює Рохан Найду з Гарвардського центру астрофізики, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ techno.
Досі «рекордсменом» був Хаббл, який виявив галактику, що з’явилася, коли Всесвіту було 400 млн років. Зазирнути у більш ранній Всесвіт він не міг через технічні обмеження.
Читайте також: Місія на $255 мільйонів: SpaceX запустить на орбіту телескоп Roman Space
JWST has potentially smashed records, spotting a galaxy which existed when the universe was a mere 300 million years old! The light from GLASS-z13 took 13.4 billion years to hit us, but the distance between us is now 33 billion light years due to the expansion of the universe! pic.twitter.com/5AcOBwHuO1
— Dr. James O'Donoghue (@physicsJ) July 20, 2022
Телескоп імені Джеймса Вебба потенційно побив усі рекорди, виявивши галактику, яка існувала, коли Всесвіту було лише 300 мільйонів років! Світлу від GLASS-z13 знадобилося 13,4 мільярда років, щоб досягти нас, проте нинішня відстань між нами — 33 мільярди світлових років через розширення Всесвіту!
Читайте також: Історичний момент: NASA показало найчіткіше зображення далекого Всесвіту
Вчені представили свої висновки на сервісі препринтів arXiv. «Це лише початок для Вебба», — пише планетолог Джеймс О’Донох’ю, один із учасників дослідження.
Наразі вчені розраховують отримати трохи часу для роботи з телескопом, щоб виміряти точний вік GLASS-z13. Крім того, галактика має масу в мільярд Сонць, що надзвичайно багато як для галактики, яка з’явилася практично відразу після Великого вибуху (300 млн років у масштабах космосу — це зовсім небагато).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки