MENU

Астрономи знайшли стародавні зірки "зародка" Чумацького Шляху

362 0

Астрономи знайшли стародавні зірки "зародка" Чумацького Шляху

У центрі нашої Галактики визначили популяцію неймовірно старих зірок — скупчення, яке з'явилося понад 12 мільярдів років тому, ставши "зародком" майбутнього Чумацького Шляху.

Центр нашої Галактики знаходиться у сузір'ї Стрільця. Там розташовані надмасивна чорна діра, щільні газопилові хмари та безліч зірок, які у цій бурхливій області народжуються та гинуть особливо швидко. Але, крім них, зустрічаються і зірки надзвичайно старі, що колись входили до складу протогалактики, навколо якої й зібрався весь великий Чумацький Шлях. Спостереження телескопа Gaia допомогли визначити ці зірки та оцінити розміри «зародка» нашої Галактики. Про це повідомляє міжнародна команда астрономів під керівництвом Ганса-Вальтера Рікса із німецького Інституту астрономії Товариства Макса Планка, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Секрети народження зірок. Телескоп Джеймс Вебб надіслав нові фото туманності Оріону

Вони використовували дані огляду DR3, проведеного космічним телескопом Gaia. Цей астрометричний інструмент призначений для збору максимально точної інформації про положення, рухи та спектри зірок та складання докладної карти Чумацького Шляху. Телескоп зібрав відомості про понад мільярд зірок, проте цього разу вчені розглянули лише ті з них, що знаходяться поблизу галактичного центру, в межах 30 кутових градусів. У ці кордони потрапило близько двох мільйонів зірок.

З них астрономи відібрали зірки, що відрізняються вкрай низькою металевістю — менш як три відсотки від металевості Сонця. Цей показник показує вміст у зірці елементів, важчих за водень і гелій — тих, що колись утворилися в надрах інших світил і увійшли до складу зірок нових поколінь. Низька металевість характерна для старих зірок.

Крім того, вчені відсіяли ті з них, рухи яких не дозволяють пов'язати їх із центром Галактики. У результаті вони визначили 18 тисяч зірок, які можна віднести до останків зародка-протогалактики.

Читайте також: Вчені вперше показали туманність Тарантула на знімку "Вебба": неймовірна деталізація

Це виключно старі зірки, вік яких може перевищувати 12,5 мільярда років. Вони досі утворюють досить компактне скупчення, а їхні рухи відбивають початковий набір обертання зростаючої Галактики. Найдавніші зірки цієї групи практично не рухаються навколо центру, але чим молодша зірка, тим швидше вона обертається.

Gaia зумів розглянути не всі з них, багато залишилися прихованими. Але якщо апроксимувати загальну кількість таких зірок, то їхня маса досягає 50-200 мільйонів мас Сонця. Це близько 0,2 відсотка загальної маси сучасного Чумацького Шляху, який наріс навколо протогалактики за мільярди років.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини