У Біловезькій пущі археологи знайшли таємничі споруди
Група дослідників з Інституту археології Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві завершила п'ятирічне дослідження польської частини Біловезької пущі. Розпочавши роботу у 2017 році, вчені були налаштовані досить скептично, проте результати перевершили всі очікування.
Як повідомляє Nauka w Polsce, дослідження проводилися за допомогою інноваційних методів, зокрема лазерного сканування місцевості. Він дозволяє виявляти навіть об'єкти, сховані під землею, інформує UAINFO.org.
В результаті вчені виявили 789 курганів невстановленого значення, 577 похоронних курганів, 246 місць, де колись масово спалювали деревне вугілля, 54 смоляні заводи, 19 комплексів стародавніх сільськогосподарських угідь, 30 траншей та 17 військових кладовищ. За словами фахівців, усі ці об'єкти належать до різних періодів – від доісторичних до Другої світової війни.
Читайте також: Вчені розповіли, чому були закинуті копальні царя Соломона
Дослідники вважають, що частина курганів може бути стародавніми гробницями, а інша частина – залишками стародавніх споруд, пов'язаними з експлуатацією лісу. Згідно з оцінками фахівців, деякі кургани належать до раннього Середньовіччя, але більшість з них були зведені в період римського впливу (II-V ст. н.е.). Деякі кургани вже вдалося вивчити під час розкопок. З'ясувалося, що у тих спорудах, які належать до періоду Середньовіччя, є людські останки.
Найбільшою несподіванкою для археологів стало відкриття двох невідомих укріплених споруд. Спочатку вчені припускали, що йдеться про фортеці, але ця гіпотеза не знайшла підтвердження. Наразі експерти схиляються до того, що об'єкти використовувалися з релігійною метою.
Читайте також: На штучних островах неоліту в Середні віки бенкетували правителі та жили ченці
Перша споруда має діаметр 36 м. У ній археологи знайшли слов'янський глиняний посуд та стародавні крем'яні предмети. Друга споруда діаметром 17 м знаходиться на березі річки. Вона використовувалася з IV до III століття до н.е. та з VII по X століття н.е. У ній вчені розкопали набережну та двір, вимощений бруківкою.
Як пояснили археологи, в давнину люди переважно заселяли в пущі невеликі лісові височини з виходом до річки або струмка. Коли пуща використовувалася людиною найбільше, дослідники поки що не знають.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки