MENU

Названо кількість підконтрольних Росії європейських компаній

634 0

Серед таких є компанії, власники яких нещодавно потрапили під санкції.

Європейська комісія випустила звіт щодо ризиків відмивання грошей і фінансування тероризму в ЄС.

Як повідомляє Spiegel, у звіті ЄК інформує, що в Європі діє майже 31 тисяча компаній, бенефіціарні власники яких походять з Росії, повідомляє UAINFO.org.

Серед цих компаній є 1400 таких, власники яких нещодавно потрапили під санкції. У звіті враховані 33 таких особи.

В основному ці компанії працюють у сферах нерухомості, будівництва, готельному бізнесі, а також у фінансовому та енергетичному секторах.

При цьому, як наголошують в звіті, деякі олігархи можуть приховувати, що володіють або мають контроль над цими компаніями, через посередників, які зареєстровані в третіх країнах. Також такі приховані компанії можуть мати номінальних акціонерів.

Читайте також: ЄС заморозив російські активи на 17,5 мільярда євро

У документі акцентують, що за допомогою підставник компаній зловмисники можуть приховувати не тільки походження та призначення коштів, а й замаскувати фактичного отримувача коштів. Зазначають також, що створення фіктивних компаній залишається легкою справою, тож вони і досі використовуються для переміщення сотень мільйонів євро.

Автори звіту наголошують, що зрештою ці кошти можуть бути використані як для особистого збагачення, так і для дестабілізації в інших країнах. 

Що стосується війни в Україні і застосованих у зв’язку з цим санкцій, у звіті зазначено, що належне впровадження заходів ЄС із заморожування активів вимагає ефективного дотримання правил прозорості бенефіціарної власності. 

Читайте також: Підсанкційний російський мільярдер просить владу Монако розморозити його рахунки, щоб перерахувати $1 млрд в Альфа-Банк Україна

"Розкриття чорних грошових потоків не тільки допомагає захистити демократію та безпеку громадян ЄС, але й сприяє боротьбі з впливом автократій", — йдеться у звіті.

ЄК наголошує на необхідності поліпшення обміну інформацією та "належного" розкриття та моніторингу активів у державах-членах ЄС.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Переклад


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини