MENU

"Ідеальний" сон знижує ризик передчасної смерті більш ніж на 30%

796 0

"Ідеальний" сон знижує ризик передчасної смерті більш ніж на 30%

У чоловіків з "ідеальним" сном тривалість життя виявилася більшою майже на п'ять років, а у жінок — на 2,4 року.

Вчені з Медичного центру Бет Ісраель Діаконісса в Бостоні та Гарвардської медичної школи (США) з'ясували, що якісний сон не лише відіграє роль у підтримці загального стану здоров'я, але й значно впливає на тривалість життя, скорочуючи ризик передчасної смерті на 30%. Результати дослідження представлять на Всесвітньому кардіологічному конгресі, який проходить з 4 по 6 березня в Новому Орлеані, інформує UAINFO.org.

Автори роботи вивчили дані 172321 особи, які у 2013-2018 роках брали участь в опитуванні про стан здоров'я серед жителів США, яке проводили Центри з контролю та профілактики захворювань та Національний центр статистики охорони здоров'я. Вік респондентів у середньому становив 50 років, більш як половина (54%) — жінки. Приблизно 67% респондентів були білими, 14,5% – латиноамериканцями, 12,6% – чорношкірими, 5,5% – азіатами.

Читайте також: Вчені виявили, що пропущений сніданок шкодить імунній системі

Оскільки вчені мали дані з Національного індексу смертності Сполучених Штатів Америки аж до кінця 2019 року, їм вдалося вивчити зв'язок смертності від усіх причин з факторами, що впливають на сон як разом, так і окремо. Спостереження в середньому тривали по 4,3 року, за цей час 8681 людина померла. Більш ніж 2,6 тисячі летальних випадків (30%) були викликані серцево-судинними захворюваннями, 2052 (24%) – раком, ще 4019 (46%) учасників померли з інших причин.

«Ідеальний» нічний відпочинок мав відповідати п'ятьом критеріям: тривалість сну від семи до восьми годин на добу; труднощі із засипанням не частіше двох разів на тиждень; проблеми зі сном не частіше двох разів на тиждень; людина не приймає снодійне і при цьому почувається добре відпочилою після пробудження хоча б п'ять днів на тиждень. Загалом учасник міг набрати п'ять балів (кожен фактор – плюс один бал).

Крім вищезгаданого, автори враховували соціально-економічний статус респондентів, наявність шкідливих звичок (куріння та вживання алкоголю) та різноманітних захворювань. За словами вчених, їхнє дослідження стало першим, у якому задіяли національну вибірку, а сон вивчали не лише у контексті тривалості.

Читайте також: Як знизити шанси мати деменцію: ефективні поради

Результати показали, що в порівнянні з людьми, які набрали від нуля до одного бала, у учасників, сон яких відповідав усім п'ятьом критеріям, ризик смерті від усіх причин виявився нижчим на 30%, від серцево-судинних захворювань — на 21%, від раку — на 19% і на 40% нижче від причин, не пов'язаних із хворобами серця або онкопатологіями (до цієї категорії віднесли нещасні випадки, інфекції та нейродегенеративні захворювання, такі як деменція та хвороба Паркінсона).

У респондентів, сон яких оцінили на п'ять балів, очікувана тривалість життя була на 4,7 року більше для чоловіків і на 2,4 року більше для жінок – у порівнянні з тими, хто отримав по нулю або одному балу.

«Якщо з юних років люди будуть розвивати корисні звички для гарного сну, висипатися та стежити за тим, щоб виключити фактори, що відволікають, це може значно покращити їхній загальний стан здоров'я в довгостроковій перспективі», — підкреслили вчені.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини