MENU

Водіння після чотиригодинного сну виявилося не менш небезпечним, ніж водіння напідпитку

622 0

Водіння після чотиригодинного сну виявилося не менш небезпечним, ніж водіння напідпитку

Що гірше: сісти за кермо, перед цим випивши чарку горілки, чи проспавши менш як п'ять годин? Австралійські дослідники стверджують, що ризик потрапити в аварію буде однаковим.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature and Science of Sleep, інформує UAINFO.org.

Суворі закони, які карають водіїв, що сіли за кермо у нетверезому стані, призвели до поступового скорочення кількості аварій, спричинених п'яницями на дорозі. Однак не тільки алкоголь може змусити людину раптово втратити керування, перевищити швидкість або не помітити перешкоду: майже п'ята частина ДТП трапляється з вини втомлених водіїв.

Читайте також: Українцям пояснили, з якої відстані водію видно пішохода у темряві і як на це впливає одяг

Щоб зрозуміти, наскільки нестача сну впливає на навички водія, дослідники з Університету Центрального Квінсленду (Австралія) об'єднали дані 61 незалежного дослідження. Вони підрахували, що водії, які спали чотири-п'ять годин протягом останньої доби, потрапляли в аварію вдвічі частіше за тих, хто спав достатньо. Показово, що так само підвищувала ризик ДТП концентрація алкоголю в 0,05 проміле в крові. Якщо ж сон тривав ще менше, ризик потрапити в аварію міг зрости у 15 разів.

Таким чином, підкреслюють дослідники, якщо закон забороняє сідати за кермо нетверезим, аналогічні вимоги повинні пред'являтися до автомобілістів, що не виспалися. На жаль, поки що немає достатньо точного тесту, який міг би оцінити ступінь втоми водія, зупиненого інспектором: ні подих, ні склад крові нічого не скажуть про те, скільки годин людина спала за останню добу.

Читайте також: Тепер можна передумати: Мінцифра тестує у "Дії" скасування спільного користування автівкою

Проте в деяких місцях закони, що обмежують водіння у невиспаному вигляді, вже прийняті: наприклад, в американському штаті Нью-Джерсі водіям заборонили сідати за кермо в сонному стані, і якщо під час слідства з'ясується, що водій, який став винуватцем аварії, перед цим довго не спав, його можуть навіть звинуватити в ненавмисному вбивстві. Також ефективно можуть спрацювати широке висвітлення подібних ДТП у ЗМІ, громадська освіта та розробка простих рекомендацій щодо визначення ступеня втоми водія.

Як вважають учені, потрібно ще зробити чимало роботи, щоб на законодавчому рівні визнати сонливість фактором ризику для водіїв. Але почати варто хоча б з усвідомлення кожною людиною того, що після чотирьох годин сну за кермо краще не сідати.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини