Як продовжити своє життя на роки: вчені назвали безпрограшний спосіб
Час невблаганний і уже після 30 років кожен з нас починає відчувати вплив віку і тіло починає змінюватись у бік старішання. Зупинити цей процес неможливо, але можна сповільнити і спосіб досить простий та доступний кожному.
Як пише видання Chronicle Live, про нього розповів британський медик та телеведучий Майкл Мозлі у своєму подкасті Just One Thing, в епізоді, присвяченому продовженню молодості. За його словами, цей спосіб – це тренування з обтяженнями, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Необхідність у таких тренуваннях виникає через те, що після 30 років починає зменшуватись м’язова маса. Якщо займатись її підтриманням, це може омолодити організм на клітинному рівні і навіть дати мозку додатковий імпульс.
Доктор Мозлі послався на дослідження, які показали, що за 12 тижнів тренування з обтяженнями можуть збільшити м'язову масу тіла на 10 відсотків, а силу на 150 відсотків. "Огляд десятків досліджень впливу вправ на людей старше 50 років показав, що як аеробні тренування, так і тренування з обтяженнями корисні для мозку, але дослідження показали, що тренування з обтяженнями особливо хороші для пам'яті та виконавчої функції, що покращує такі речі, як рішення проблем", - розповів ведучий.
Читайте також: Як уповільнити старіння? Сім овочів, які багаті на антиоксиданти
Він додав, що силові тренування мають ще один позитивний ефект – вони поліпшують сон. Наприклад, нещодавні дослідження впливу фізичної активності показали, що ті, хто займаються силовими вправами сплять краще та довше майже на 20 хвилин щоночі. І, звісно, такий тренінг допомагає у зниженні ваги.
Одне з досліджень, яке доктор Мозлі описав детальніше, провели у Гарварді. Його учасниками протягом 12 років були понад 10 000 чоловіків. На їхньому досвіді вдалося встановити, що силові тренування краще спалюють жир на животі, ніж кардіо. А це важливо, адже саме жир на животі пасивно виробляє хімічні речовини, які можуть погано вплинути на рівень цукру в крові.
"М'язові клітини, з іншого боку, мають позитивний ефект, коли ви тренуєтеся, вони вбирають цукор у крові, як губка. Насправді, одне дослідження показало, що кожні 10 відсотків приросту ваших скелетних м'язів на 10 відсотків знижували ризик розвитку переддіабету", – додав медик.
Тобто, разом із поліпшенням зовнішнього вигляду нарощування м'язової маси дає змогу ще й почуватись молодше та навіть додавати роки до життя. Так нещодавній аналіз, про який розповів Мозлі, показав, що від 30 до 60 хвилин силових тренувань на тиждень знижує ризик смерті від серцевих захворювань та раку до 20 відсотків.
Читайте також: Слідкуйте за серцем. Вчені пояснили, як підвищений тиск впливає на роботу мозку
А що саме відбувається з м’язами, коли ми стаємо старшими, розповіла гостя подкасту, дослідниця здоров’я м’язів із Копенгагенського університету Ебігейл Маккей. За її словами, з віком відбувається втрата м'язових волокон.
Як розповіла вчена, з часом ці органи починають втрачати зв'язок з нервами. І якщо цей зв'язок слабшає через те, що м’язові волокна ніколи не використовувались, то зрештою він не просто ослабне, а зовсім зникне і тоді такі м’язові волокна відімруть.
Втім, вона додала, що ніколи не пізно почати працювати над своїм тілом за допомогою тренувань з обтяженням. "Не має значення, скільки вам років, ви отримаєте користь, але я думаю, що зараз також проявляється те, що якщо ви активні протягом усього свого життя, то ви уповільнюєте деякі з цих негативних змін, які відбуваються з віком. Ви можете навіть повністю їм запобігти", – поділилась вона.
Разом з тим, доктор Мозлі закликав тих, хто ніколи не тренувався, а тепер бажає почати, спершу проконсультуватись зі своїм лікарем. Адже через певні стани здоров’я може виникати необхідність починати повільно, уникати деяких вправ і збільшувати їх інтенсивність поступово.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки