Європі загрожує "водна криза" через посуху і "погану політику", — FT
Дедалі більше європейських регіонів стикаються з посухою і дефіцитом води, що призводить до зменшення врожайності. Проблему посилюють аномально спекотні температури, дедалі частіші лісові пожежі та "погана політика".
Про це пише Financial Times, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Як зазначає видання, кількість та інтенсивність посух у ЄС "різко зросли" — приблизно на 20% за період з 1976 по 2006 рік, — і продовжують зростати. Водночас Інститут світових ресурсів (WRI) прогнозує, що до 2030 року глобальний попит на прісну воду перевищить доступну пропозицію на 56%, що на 16% вище за прогноз McKinsey від 2009 року.
FT прогнозує посилення заворушень на тлі «водної кризи» і наводить як приклад заворушення між фермерами у Франції та Іспанії - найбільшими споживачами води в Європі.
«Найближчими роками поєднання поганої політики, корисливих інтересів і швидкої зміни клімату, мабуть, ще більше погіршить ситуацію», — йдеться в статті.
Читайте також: Майя знищили самі себе? Вчені вказали на фатальну жагу жителів знаменитої цивілізації
Голова групи з водних ресурсів у директораті з навколишнього середовища ОЕСР Ксав'є Лефлейв заявив, що в Європі немає жодної країни, яка була б повністю захищена від дефіциту води. «Більшість [водних] режимів у Європі є спадщиною часів достатку. Тепер їх необхідно реформувати, щоб враховувати дефіцит», — сказав він.
Наслідки такого дефіциту насамперед відчують фермери, але також він вдарить по виробниках енергії, оскільки вода необхідна для охолодження атомних електростанцій і для вироблення гідроелектроенергії, зазначає FT.
«Проблема, з якою ми стикаємося, полягає в тому, що у нас закінчується поверхнева вода — легкодоступне джерело. Ви берете підземні води, а потім ми використовуємо їх із набагато більшою швидкістю, ніж вони поповнюються», — заявив FT науковий співробітник компанії Ecolab Джефф Таунсенд.
Читайте також: Потопи, зливи та спека: вчені розповіли, що відбувається з погодою в Україні, і чого нам чекати
За даними галузевої організації EurEau, попри побоювання з приводу нестачі води, підхід до розподілу води в ЄС залишається настільки «млявим», що в середньому 25% питної води втрачається через негерметичні труби. Болгарія, Румунія та Італія очолюють список найгірших країн у цьому плані за даними EurEau.
Це літо стало одним із найспекотніших не тільки в Європі, а й на планеті загалом. Липень 2023 року встановив рекорд найспекотнішого місяця за всю історію спостережень на Землі, повідомляла європейська служба спостереження за зміною клімату Copernicus. Крім того, у липні було зафіксовано найспекотніші дні в історії - з 5-го до 7-го числа.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки