MENU

Чому після їжі хочеться солодкого: доктор медичних наук дала відповідь

2122 0

Фото: .freepik.com

Після прийому їжі дуже часто хочеться чогось солоденького: печива, шоколаду чи морозива. Доктор медичних наук Тріша Пасріча пояснила, що відбувається з нашим організмом.

"Ви, мабуть, помітили, що голод не є передумовою для бажання солодкого. Наше почуття голоду та ситості значною мірою регулюється гормонами, які можуть бути викликані вмістом нашого шлунка та тонкого кишечника. З іншого боку, тяга до їжі може виникнути навіть тоді, коли ми почуваємося абсолютно насиченими", - цитує її слова The Washington post, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.  

Щоб зменшити це бажання доктор радить урізноманітнити свої страви - спробувати нові смаки та текстури. Також корисним буде створити нові звички після їжі.

Читайте також: Що не можна їсти і пити перед сном: нормально виспатись може не вийти 

"Одна з теорій того, чому ми хочемо солодощів, навіть коли ми ситі, називається специфічним сенсорним насиченням. Ми можемо бути занадто ситі, щоб з’їсти ще один шматок після того, як напхалися на День подяки пікантними стравами, такими як індичка, картопляне пюре та соус. Але якщо пропонують іншу їжу — скажімо, гарбузовий пиріг чи шоколадний десерт — люди, як правило, їдять більше. Дослідники вважають, що це може бути пов’язано з нашими харчовими потребами у збалансованому харчуванні, але це також допомагає пояснити, чому у нас часто є місце для десерту. Доповнивши основну страву більшою різноманітністю, ви можете не відчути, що чогось не вистачає в кінці їжі", - зазначила Пасріча.

За її словами, інша частина головоломки пов’язана з поведінкою, якої нас навчили. Так, люди звикають їсти певну їжу в певному контексті. Зокрема, деякі після обіду звикли випити ще каву чи охолодитись морозивом влітку. Це вивільняє гормон винагороди, дофамін, який змушує нас почуватися добре та зміцнює звичку.

"Що відбувається, коли найчастіше хочеться солодкого? Спробуйте позбутися цих асоціацій на кілька тижнів — наприклад, поекспериментуйте з іншими способами зменшення стресу, як-от йога чи реаліті-шоу, замість того, щоб їсти брауні після обіду. Через деякий час ви можете помітити, що вам більше не хочеться солодкого з тих самих подразників", - порадила жінка.

Насолоджуватися солодощами в помірних кількостях – це цілком нормально. Однак проблема виникає, коли така звичка заважає дотримуватися здорового харчування. Доктора дала декілька важливих рекомендацій, щоб позбутися цього:

  • спробуйте невеликі та рідші порції своїх улюблених солодощів;
  • не замінюйте справжній цукор цукрозамінниками;
  • поспіть - іноді бажання солодкого пов'язано з втомою та виснаженням.

Також можна звернутись до лікаря. Є ліки, які пригнічують подібні бажання організму. Крім того, буває, що бажання солодощів може свідчити про дефіцит якихось вітамінів.

Скільки цукру можна вживати

Згідно з рекомендацією Американської кардіологічної асоціації, чоловікам можна вживати не більше 36 грамів доданого цукру на день, а жінкам - не більше 25 грамів

Читайте також: Жінка скинула майже 50 кілограмів після відмови від однієї звички

Однак варто враховувати, що він є не тільки у солодощах, а й у соусах, напоях. Так, у стакані газованої солодкої води цукру у понад два рази більше, ніж у кульці морозива.

Інші поради щодо харчування

Нещодавно лікар Майкл Мослі поділився порадами, як поліпшити своє харчування, якщо ви відчуваєте тягу до їжі.

Дієтолог пояснила, як невеликі зміни в харчуванні допоможуть знизити рівень холестерину. 

Вчені вважають, що виключення з раціону деяких продуктів може прибрати хропіння.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини