MENU

Тривога та депресія збільшують ризик інсульту та інфаркту на 35 відсотків, – дослідження

197 0

Тривога та депресія збільшують ризик інсульту та інфаркту на 35 відсотків, – дослідження

У ході роботи було проаналізовано дані 71 тисячі осіб із середнім віком 49 років, 45 відсотків досліджуваних – чоловіки.

Як повідомляє Medical Xpress, команда дослідників з Массачусетської лікарні загального профілю дійшла висновку, що хронічний стрес, спричинений тривогою та депресією, може збільшити ризик серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт, на 35 відсотків, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Вчені встановили, до чого призводять проблеми зі сном

У ході роботи було проаналізовано дані 71 тисячі осіб із середнім віком 49 років, 45 відсотків досліджуваних – чоловіки. Інформація була зібрана в період з 2010 до 2020 року. У деяких піддослідних враховувалася генетична схильність у вигляді особливої чутливості до стресів. Близько 16 відсотків учасників приймали лікарські препарати від тривожного розладу чи депресії, проте після коригування цей показник не значно впливав на результати.

Учені виявили, що у 38 відсотків усіх досліджуваних під час спостереження розвинувся новий фактор ризику серцево-судинних захворювань: високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину або цукровий діабет другого типу.
У тих учасників, у яких раніше було діагностовано тривожний розлад чи депресію, новий фактор ризику розвинувся в середньому на шість місяців раніше протягом п'яти років, ніж у тих, хто не мав психічних захворювань. У середньому депресія та тривога підвищили ймовірність серйозних серцево-судинних подій приблизно на 35 відсотків.

Читайте також: Лікар-довгожитель назвав головну помилку, через яку ви старієте швидше

Водночас у людей з високою генетичною схильністю до стресу перший фактор серцево-судинного ризику розвинувся у молодшому віці (в середньому на 1,5 року раніше, ніж у людей без генетичної схильності).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини