MENU

Чинники ризику та механізми розвитку остеохондрозу хребта

190 0

Остеохондроз - це захворювання опорно-рухового апарату, що проявляється зношуванням кісток і хрящів суглобів. Найчастіше у пацієнтів діагностують остеохондроз хребта, при якому руйнуються міжхребцеві диски в шийному, поперековому або грудному відділах хребта. Міжхребцевий хрящ необхідний для амортизації рухів і зменшення навантаження на кісткову тканину, тому руйнування дисків призводить до прогресуючого пошкодження хребців і деформації хребта. Остеохондроз може бути ускладненням травми, тривалим порушенням постави або іншим патологічним станом. Лікування захворювання включає мануальну терапію, фізіотерапію та хірургічне втручання у випадках значної деформації хребта [1] .

Які існують стадії остеохондрозу хребта, їх симптоми та причини виникнення? Спробуємо це вияснити.

Симптоми

Ознаки остеохондрозу залежать від зони ураження суглобових дисків. Основним симптомом є біль або різкий біль, який посилюється під час руху. З цієї причини пацієнти часто приймають вимушене положення. У разі остеохондрозу шийного відділу хребта пацієнту важко дивитися навколо і виникають сильні головні болі. Якщо захворювання ускладнюється здавленням периферичних нервів і спинного мозку, з'являються симптоми рухових порушень і дисфункції внутрішніх органів [2].

Інші симптоми та ознаки:

  • помірний, тупий біль протягом дня, що посилюється під час руху;

  • поширення болю в голову, плечі, таз і нижні кінцівки;

  • постійне напруження м'язів, пов'язане з ураженим міжхребцевим суглобом;

  • зниження продуктивності праці;

  • порушення сну;

  • зміна постави та незграбна хода [3].

Якщо ви відчуваєте ці симптоми, рекомендуємо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація дозволить запобігти негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Захворювання може прогресувати протягом декількох років. На ранніх стадіях ураження хряща симптоми не проявляються, але поступово з'являється постійний біль. Якщо виникають больові симптоми, лікарі рекомендують використовувати препарат Терафлекс.

Профілактика остеохондрозу

Терапія остеохондрозу хребта - це комплексний підхід. При виборі того чи іншого методу лікування слід оцінити ступінь ураження структур хребта, характер і вираженість клінічних симптомів, а також тяжкість перебігу захворювання (загострення або ремісія) [1].

Важливу роль в лікуванні остеохондрозу хребта також відіграють профілактичні заходи, спрямовані на зниження частоти загострень захворювання і збереження структури хребців і міжхребцевих дисків [3].

Важливою умовою лікування захворювання в цей період є створення спокою ураженої ділянки хребта. З цією метою пацієнту призначається постільний режим з використанням різних пристосувань для іммобілізації ураженого хребетного сегмента.

У деяких випадках потрібна госпіталізація в неврологічне відділення.

Для зменшення інтенсивності болю при остеохондрозі призначають різні препарати:

  • нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП);

  • анальгетики;

  • міорелаксанти.

При їх неефективності доцільно призначати блокади іннервації ураженої ділянки місцевими анестетиками [2].

При шийній локалізації остеохондрозу часто розвиваються порушення мозкового кровообігу. Для зменшення таких симптомів призначають препарати, що покращують кровотік у головному мозку. Також необхідні симптоматичні заходи - зняття нудоти і блювоти, поліпшення вестибулярних розладів тощо [1].

Література

1. Баннікова, Р., Кормільцев, В., Брушко, В., & Балаж, М. (2019). Фактори, що визначають спрямованість процесу фізичної реабілітації чоловіків з остеохондрозом поперекового відділу хребта в стадії ремісії. Слобожанський науково-спортивний вісник, (1 (69)), 43-47.

2. Попович, Д. В., Коваль, В. Б., Салайда, І. М., Вайда, О. В., & Руцька, А. В. (2017). Реабілітація хворих на остеохондроз хребта. Здобутки клінічної i експериментальної медицини, (4), 74-77.

3. Zeng C et al. Effectiveness and safety of Glucosamine, chondroitin, the two in combination, or celecoxib in the treatment of osteoarthritis of the knee. Sci Rep. 2015; 5: 16827. doi: 10.1038/srep16827

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини