У Вашингтоні висловили підтримку українському урядові, але закликали дієвіше боротися із корупцією
Український науковець-філософ Євген Бистрицький переклав і опублікував звіт офісу віце-президента США щодо зустрічі Арсена Яценюка зі Джо Байденом і Бараком Обамою, яка мала місце у Вашингтоні вчора, 13 липня, а також поділився власними враженнями від заходу
«Президент Обама короткочасно зайшов на зустріч, яку проводили віце-президент Байден і прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Обидва – президент Обама та віце-Президент Байден – висловили незмінну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України, а також зробили наголос на обов'язку США утримувати санкції щодо Росії, допоки вона повністю не виконає її зобов'язання щодо Мінських угод.
Президент та віце-президент привітали кроки уряду України з імплементації її договірних зобов'язань щодо Мінських угод, зокрема – подання до Верховної Ради проекту конституційних змін із децентралізації.
Президент та віце-президент також привітали плани уряду Украіни з амбіційної економічної реформи, про які інтенсивно дискутували на Економічному форумі США-Україна у Вашингтоні 13 липня, і [підтримали] рішуче протистояння уряду популістським підходам, які можуть підірвати фінансову стабільність України. Лідери погодились щодо важливості для України додаткових реформаторських зусиль, у секторі енергетики зокрема, задля виконання її зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими інституціями.»
Від себе додам про щирі вітання з боку віце-президента США у його публічному виступі на згаданому форумі, спрямовані безпосередньо до Яценюка, міністра фінансів Наталії Яресько, а також на адресу наших молодих та енергійних міністрів економіки, сільського господарства, заступника голови Адміністрації Президента, відповідального за реформи, та керівників «Нафтогазу», які брали участь у цьому дуже вдалому (за зовнішніми оцінками) заході.
Слід підкреслити, що важливим лейтмотивом запитань та коментарів американських учасників форуму, зокрема, наскільки мені відомо, й розмови віце-президента і прем'єра, було згадування необхідності набагато ефективнішої боротьби уряду Украіни із корупцією. Згадували видатну роль громадянського суспільства України у просуванні порядку денного реформ та каталізації їх здійснення.
Внаслідок форуму можемо сподіватися на інтенсифікацію реформаторських зусиль уряду та на здійснення інвестицій в економіку України американськими бізнесменами.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки