MENU

Як відкрити для себе сучасну українську культуру, зокрема – літературу

2835 0

Останнім часом багато разів чув, що сучасного українського мистецтва мало і все воно недолуге. А коли просив навести "шість прикладів", то співрозмовник у відповідь тільки кліпав оченятами і сопів.

Так от, для того, аби вивчити наново українську мову та хоча б по верхах пройтись сучасною українською культурою, котра представлена в УСІХ видах мистецтва, достатньо двох речей:

1. бажання;

2. Ґуґлу.

Наприклад, література. Декілька шляхів до опанування.

1. Уводимо в Ґуґлі "сучасна українська література", перше посилання – Вікіпедія з переліком десятків імен лише провідних митців. Далі ідуть посилання на матеріали з оглядами критиків, в яких згадується, знову ж таки, велика кількість письменників. Вибирай, читай, записуй до цитатника. Хоч електронну версію, хоч друковану.

2. Заходимо в книжковий магазин, бажано в "Книгарню Є", підходимо до поличок з написом "Сучасна література", дивимся на СОТНІ корінців книжок. Через десять хвилин питаємо дівчину:

– Подскажите мне, пожалуйста, что-то о технологическом насилии на фоне путешествий и красивых видов природы.

– Будь-ласка, Макс Кідрук.

3. Бібліотека, тільки заходити треба тихенько, бо бабусі лякаються різких звуків і недовірливо підходять до людей. Питаєте, що ви б хтіли з української літератури чи з перекладів. Тут мені можуть зауважить "в библиотеках одно старьё", відповім, якщо ви не фахівець-філолог, то в будь-якій найзадрипанішій бібліотеці зможете знайти десятки, як не сотні цікавих для вас книжок.

4. Знайомитесь на ФБ з кимось із письменників або критиків іпитаєте поради. Я так робив, як і інші пункти, до речі. Варіантів було десятки. Звісно, аби сказали сотні або тисячи книжок та авторів, то було б краще. Але – подивіться на себе, кожній людиніЮ щоби прочитати книжку (вдумливо), треба хоча б декілька днів. За рік буде 50-70 книжок, може до сотні. Далі – то вже гонитва за кількістю заради кількості. А поки рік пройде...

5. Приходите на "Книжковий Арсенал" чи Форум видавців, чи на їх сайти, а там опа... щось та написали або переклали знов.

Нагадую – бажання + Ґуґл, а не бундючність і снобізм. І все буде добре:).

Олекса ЧЕМЕРИС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини