Огляд блогосфери від UAINFO. 14 червня 2016
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогоднішній день, 14 червня
У Росії їх не зламали: повернення Солошенка й Афанасьєва. ФОТО
Такі різні і водночас схожі. Юрієві Солошенку 74, Геннадієві Афанасьєву – 25. Обоє російські політичні в'язні, питання про звільнення яких у різних форматах постійно піднімав Президент України, міністр закордонних справ, Служба безпеки. Обоє хлопців неймовірні патріоти України. В Росії їх не зламали, навпаки загартували, хоча Солошенко пережив інфаркт, Афанасьєва катували. Мабуть ніколи в житті не забуду, як пан Юрій і Геннадій обнялися. Це той момент заради яких варто жити.
На юнацьких барикадах: Євген Коновалець – до 125-річчя народження
Будучи студентом, Коновалець заснував сім громадських організацій. Із його ініціативи був побудований Народний дім у Зашкові. Цей будинок зберігся до нашого часу. Нині місцеві хочуть відновити там центр громадського життя на селі. З ініціативи Євгена у селищі була оживлена "Просвіта", при якій заснували театральний гурток і хор. Підтримувалося потужне гніздо "Сокіл", утворилися футбольні команди та клуб велосипедистів, хоча сам Коновалець цікавився мистецтвом боротьби. Також були утворені жіночі організації, одна з них носила націоналістичну назву "Українки".
Із фестивалем Porto Franko Гогольфест Івано-Франківськ став місцем сили
Кульмінацією фестивалю стала нова опера «IYOV», режисера Владислава Троїцького. Нестандартне виконання, коли солісти розміщувалися довкола препарованого роялю, експериментуючи зі звуком інструменту і з голосом (горловий спів), доповнювалося кривавим чи вогняним світлом. Увага глядача впродовж вистави все притягувалася, що непомітною стала присутність солістів, які зійшли зі сцени, між рядами глядачів. Тихе звучання тарілок у їхніх руках, а потім тиша, переосмислення, і зала вибухнула оплесками.
Геращенко розповіла, як звільняли Солошенка й Афанасьєва. ФОТО
Він пройшов психологічний тиск і тортури, його звинуватили в шпигунстві і погрожували, що він згниє в російській тюрмі... В нього дуже гарна і щира усмішка. Він розповідвє, що спочатку його місяцями не виводили з камери, і що він так мріяв про Украіну. І потім сором'язливо запитує: "А полуниця і черешня ще не відійшли? В нас у Полтаві вони такі смачні. "Наїстеся! Ще повно!" – сміємося ми і переживаємо, що захопили з собою лише яблука, смачні булочки і бутерброди. Він розповідає про свою літню дружину, синів, онуків і знову витирає сльози. Скоро, вже скоро зустріне їх. ... Вони багато розповідали про тюрму, про Лефортово, Комі, психологічний тиск, тортури і катування. І про ставлення росіян – які заздрили Геннадієві та Юрію, що ті – украінці.
Захопливі краєвиди Горішніх Плавнів із висоти пташиного польоту. ВІДЕО
У відео показані краєвиди міста, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, Дніпро, залив Барбара і багато чого іншого.
Саме зараз, в цей момент, змінюється доля Донбасу. Це повільно відбувається всередині українського правлячого класу. Це є не тільки результатом діяльності громадських політиків всередині влади, але також і результат того, що вже два роки громадські діячі та експерти вели інтелектуальну боротьбу за свідомість все ще консервативних чинних політиків у розумінні українських громадянських цінностей у контексті російсько-української (імперсько-антиколоніальної чи окупаційно-визвольної) війни.
Нью-Йоркська бібліотека показала унікальні світлини українців 1860-1880 років. ФОТО
Українці продовжують подорож електронними архівами Нью-Йоркської публічної бібліотеки. Нагадаємо, там виклали у вільний доступ більше 670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед них – сотні документів про Україну. Публікуємо унікальні світлини французького фотографа Жана Рауля, які він зробив під час своїх подорожей Україною у 1860-1880 роках.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки