MENU

Огляд блогосфери від UAINFO. 17 червня 2016

2683 0

Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогоднішній день, 17 червня

Знайти й переховати: історія про п'ять втрачених мільярдів

В українській політиці є виграшна тема для критики будь-якого уряду. Коли мова заходить про скорочення видатків на підтримку певної верстви населення, політики, бажаючи отримати голоси людей, починають вправлятися в казуїстиці. Політичні ток-шоу заповнюють захисники знедолених, що вказують на великі корупційні резерви. Мовляв, якщо не красти, то видатки можна не скорочувати. Безумовно, частка правди тут є. Проте за своєю суттю це замкнене коло: корупціонери намагаються отримати електоральну підтримку на антикорупційних гаслах, щоб продовжити набивати власні кишені на "соціалці".

ГПУ затримала колишнього заступника голови "Нафтогазу" Олександра Кацубу

Генеральна прокуратура України (група В. Жербицького, К. Кулика) в порядку ст. 208 КПК України затримала в Києві Олександра Володимировича Кацубу, колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України", одного із ключових гравців злочинної організації Януковича. Кацуба причетний до привласнення 449, 9 млн. гривень коштів вищеназваного державного підприємства. Кацубу затримано за статтями 255 (створення злочинної організації) і 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем).

Хитрощі корпорацій: Google, податки та шкідливий цинізм у бізнесі

Економісти скажуть, що французькі фіскальні платежі зависокі, а податок на корпоративний прибуток узагалі надто заплутаний. Запровадьте низький податок і спрощену систему, як ірландці або естонці, – і компанії платитимуть наввипередки. Із погляду економіки та права в тому, може, і є сенс, але на практиці це неправильно. Фірми таким чином створюють собі репутацію хитрунів та егоїстів. Голов­не – ця практика послаблює всю систему вільного ринку, від якої залежить Google (і будь-яке інше приватне підприємство).

План дій уряду Гройсмана – який він?

Сильні сторони плану уряду, вірогідно, забезпечила Група стратегічних радників Бальцеровича-Міклоша. Президент Порошенко та прем'єр-міністр Гройсман створили цю групу в квітні для координації та підтримки реформ у виконавчій владі. Конкретні реформи, викладені у розділах плану, розробили галузеві міністерства, а Група стратегічних радників, імовірно, відповідала за структуру та пріоритети цього документа. На жаль, план не можна назвати чітким на всіх рівнях і напрямках. Зокрема, він не має короткого переліку відстежуваних ключових реформ, на яких новий прем'єр-міністр має насамперед зосередити своїх зусилля та відзвітувати про них у своєму річному звіті.

Що нам робити з нашою історією

Історія – це фізика людства. Народи виникають, існують, змінюються, зникають. Якщо вони щезають, асимілюються, то це може бути сумно, часто трагічно. Але тут нема нічого виняткового й особливого. Якщо занепадають традиції, то на їхньому місці виникає щось нове. Узвар же, наприклад, робили тому, що не було морозильників чи імпорту з далеких країв. Взимку не було фруктів. Щоб їх зберегти і зробити напій, слід було їх засушити. Тепер можна фрукти заморозити. Але це буде вже не узвар із сушки. Тобто інколи суто технічна причина творить традицію. Ми любимо узвар. Але якщо українці перестануть пити цей напій, то чи перестануть вони бути українцями?

Печатка Святослава Хороброго. Історія повернення в Україну

Такими печатками завіряли грамоти, або жскріплювали листи. На обох сторонах нашої печатки зображено княжий знак – двозуб. Цей знак був особистим символом Святослава. Саме двозуб послугував праобразом сьогоднішньому гербу України – тризубу Володимира Святославича. Володимир додав середній зуб, як новий елемент у знак батька, для того, аби відрізняти обидва символи. На одній стороні печатки залишились літери АРХО, що є частиною грецького слова "архонт" – тобто князь. На іншій стороні лишились літери СФЛА – це середня частина імені Святослав, яке в грецькій мові звучало як "Свендосфлавос". Датувати печатку князя слід 968-969-ми рр. Чому така точна дата?

Як Україна тренувалася взаємодіяти з НАТО під час спільних операцій. ФОТО

Військовослужбовці 18 країн НАТО та п'яти країн-партнерів, у тому числі Збройних сил України, відпрацьовували на практиці питання взаємодії під час планування та проведення спільних операцій у складних оперативних умовах. Наші десантники, які прибули на ці навчання із фронту на Донбасі, гідно представили Українське військо під час маневрів та ділилися з партнерами власним бойовим досвідом. Про масштабність навчань "Анаконда 2016" свідчить те, що в них брали участь понад 30 тисяч військовослужбовців коаліційних сил, залучено понад три тисячі транспортних засобів, 105 повітряних суден, 12 військових кораблів.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини