Знову без російського газу взимку – найімовірніший сценарій для України
Минула зима показала, що за умов відносно теплої погоди ми в змозі повністю обійтися без прямого постачання газу з Росії, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Жолудь. Навіть якщо частина газу, який ми отримували з країн Євросоюзу протягом опалювального сезону 2015-2016 року, спочатку надходив до цих країн із Російської Федерації, це не є принципово важливим.
Більше того, якщо подивитися на запаси газу, які залишилися в нас по завершенню опалювального сезону, то вони були навіть більшими, ніж ті, що лишилися після опалювального сезону 2014-2015 років.
Значить, якщо не буде вкрай холодної зими, яка різко збільшить потребу в газі, Україна може обійтися без російського газу взагалі; цей сценарій можна розглядати як базовий.
Основний плюс російського газу (принаймні, з того, що відомо наразі) – він має бути трохи дешевшим від європейського. Втім, виникають питання порівняння показників: у російського газу деякі характеристики, зокрема вироблення тепла, нижчі, ніж у того, що надходить з ЄС. Це також потрібно враховувати, розглядаючи ціни на газ.
Переговори про газ з Росією тривають, оскільки Україні все-таки бажано мати кількох постачальників: ми не знаємо, що буде взимку. Якщо вона виявиться суворішою, аніж торішня, то гарантії не завадять.
До того ж, російський газ – додатковий плюс, оскільки його наявність означатиме, що Україні не доведеться додатково підвищувати тарифи для населення або промисловості.
Отже, переговори з РФ необхідні, але одночасно потрібно дбати і про те, щоб навіть у разі невдачі на переговорах Україна мала можливість спокійно пережити опалювальний сезон.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки