Польові нотатки з Мінська: ОРДЛО та РФ свідомо йдуть на зрив переговорного процесу
Мої польові нотатки з Мінська та загальні рамки щодо політичного блоку питань: ОРДЛО та РФ свідомо йдуть на зрив переговорного процесу та вводить в оману європейців через запуск системи пропагандистських так званих "праймеріз" на неконтрольованій поки Україною територією від сьогодні.
Ще в травні під час візиту пана Суркова до Донецька про підготовку цієї спецоперації було заявлено публічно, в липні незаконні формування в незаконний спосіб, усупереч українському законодавству оголосили про проведення "праймеріз" на початок жовтня, голосування до органів місцевого самоврядування – на початок листопада.
ОБСЄ-БДІПЛ відповідно до положення ОРДО буде запрошена до спостереження. Звісно, що ця організація не буде легітимізувати фейковий процес. Втім, з їх боку разом із РФ ведуться активні переговори щодо участі маргінальних груп із різних країн Європи в ролі спостерігачів, які свідомо перетнуть наш кордон у незаконний спосіб. Система реєстрації виборців та формування списків свідчить про намір виявити коло прихильників, груп виборців, які стануть базовими в майбутньому. Щодо решти можуть задяти погрози, залякування, переслідування... Крім того, під "праймеріз" утворюються виборчі комісії, формуються одномандатні мажоритарні виборчі округи, застосовується ценз осідлості для кандидатів тощо.
Хоча зі слів опонентів-переговорників, цей акт не має відношення до виборів (так-так!), ми усвідомлюємо досить вагомі наслідки, що їх організація принесе для переговорного процесу. Крім того, у друкованій пресі, яка менш доступна для нас з окупованих територій, мова йде про те, що лише кандидати, які пройдуть "праймеріз", зможуть висуватися на позачергових виборах.
Загальні підсумки: ОРДЛО та РФ вносить деструктив у переговорний процес, якого і так вистачає. Саме ці дії дають Україні право звинувачувати опонентів у маніпуляціях в політичному питанні, про які всі повинні знати.
Позиція України незмінна: вибори після реалізації повного та беззастережного безпекового блоку на основі українського законодавства, Конституції та міжнародних стандартів. Партії, ЦВК, трансляція українських медіа та доступ журналістів, свобода слова, участь у виборах переселенців. І лише український парламент прийматиме рішення відповідно до української Конституції в частині власної юрисдикції та норми щодо суверенності і незалежності.
Так, це моя думка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки