MENU

Хто бреше президенту про мову вояків АТО?

4257 1

Сьогодні, 16 вересня, президент Порошенко, виступаючи на відкритті 13-ої щорічної зустрічи "Ялтинської европейської стратегії" (YES) й говорячи про українських вояків АТО, заявив і навіть підкреслив:

– Дехто з них розмовляє російською. Я дам вам цифри – БІЛЬШІСТЬ з них розмовляє російською.

Навіщо президент повторює цю цілковиту нісенітницю, яку спростовують усі соціологічні дослідження? Наприклад, процитую дослідження Центру Разумкова (між иншим, найповажнішого аналітичного центру України):

"Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську - 19%, обидві мови – 23%. Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською - відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%".

Читайте також: Кит, на якому тримається вся російська агресія

Твердження про буцімто більшість російськомовних в АТО є абсурдним з погляду елементарної логіки. Адже всі соціологічні дослідження підтверджують, що більшість (близько 46%) громадян України у побуті говорять українською, а російською говорить хоч і значна частина, але меншість (близько 32%), ще значна частина українських громадян (близько 21%) у рівній мірі говорять і українською, і російською. Не є секретом також і те, що рівень патріотизму серед україномовних за всіма показниками є значно вищим, ніж у російськомовних (хоча й серед останніх, звісно, теж є чимало патріотів). Отже, у країні, де більшість громадян – україномовні, ну ніяк у війську не може бути російськомовної більшости.

Читайте також: Українська мова – дієва зброя. Ставаймо до неї!

Хтось пише президенту добрі промови, але навіщось систематично вставляє туди одверту брехню про більшість російськомовних в АТО, яка принижує україномовних громадян України, носіїв української ідентичности, зокрема україномовних українських вояків, які проливають кров і гинуть, боронячи Україну від російської навали.

То хто ж і навіщо дезінформує Президента й виставляє його брехуном? Чи це позиція самого президента?

Сергій ОСНАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини