Регулярність, вітаміни та супи: як правильно харчуватися взимку
Взимку імунітет організму ослаблений, через що збільшується ймовірність зараження різними захворюваннями. Тому в холодні дні велику увагу слід приділяти правильному раціону. Він повинен бути різноманітним і корисним.
Найкорисніші продукти взимку
До таких продуктів відносяться ті, які містять в необхідній кількості вітаміни А і Е. Ними багаті: буряк, червона морква, болгарський перець, капуста броколі. А також зелень, волоські горіхи, гарбуз, насіння соняшнику, картопля, мандарини і помідори.
Необхідний взимку і вітамін С для підтримки імунітету. Його багато в ягодах, капусті, в цитрусових, зеленому горошку і солодкому перці.
Залізо, мідь, кальцій і магній, а також інші важливі мікроелементи, необхідні організму взимку, містяться в морепродуктах, квасолі та горіхах, молочних продуктах і яблуках.
Читайте також: Які сухофрукти їсти, щоб зміцнити імунітет в холодну пору
Регулярне харчування
Їсти потрібно регулярно, в один і той же час з проміжками в 3-4 години. Це поліпшить травлення, вага залишиться в нормі, а організм отримає необхідну енергію для збереження свого тепла і працездатності.
Збалансоване харчування
У раціоні взимку має бути присутня необхідна кількість білків, жирів, вуглеводів, а також вітаміни і мінерали. Харчування має бути збалансованим і різноманітним. Вуглеводи містяться в злаках, хлібі з висівками, кашах, макаронах і бобових. Ці продукти заряджають організм енергією. Якщо таких речовин в організмі недостатньо, знижується імунітет, людина постійно мерзне, організм погано бореться з інфекціями і застудами.
Калорійна їжа
Збільшувати калорійність потрібно за рахунок риби і морепродуктів, а також молочних продуктів. Це захистить мікрофлору кишечника, що сприятливо позначиться на імунітеті. Фігура від таких продуктів не постраждає, а організму вони допоможуть залишатися в нормі й в холодні зимові дні.
Вітамінні заготовки
Літні овочі та фрукти не втрачають своїх корисних властивостей в замороженому вигляді і при консервуванні. Тому соліть влітку помідори і огірки, перетирайте ягоди, заморожуйте зелені овочі, гриби. Мочені яблука і квашена капуста - рекордсмени за вмістом вітаміну С.
Гаряча їжа
Взимку напої та їжа повинні бути гарячими. Слід приділити належну увагу супам. Вони дозволять повністю відновити водний баланс, допомагають травленню і зігріванню організму. Під час варіння продукти, які входять в суп, зберігають більшість вітамінів.
Читайте також: Учені визначили професії, які провокують розвиток раку грудей у жінок
Рідина
Взимку організму потрібно менше рідини, ніж влітку. Але все ж вона повинна становити не менше двох літрів на день. Це може бути вода, чай, компоти і свіжі соки.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки