Огляд блогосфери від UAINFO. 5 травня 2017
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 5 травня
Путінові кортить поставити нормандський процес на паузу, та в ЄС проти цього – Геращенко
варто подякувати нашим європейським партнерам, що попри все тема Донбасу залишається важливою. І під час останньої зустрічі Меркель із Путіним, пані канцлерка неоднозначно дала зрозуміти російському лідерові, що санкції залишаться до повного виконання Мінська. Й останні заяви лідера президентської кампанії у Франції Макрона про необхідність виконання Мінських угод свідчать про послідовну політику Франції. Інша річ, що РФ шукає будь-якого привду для дискредитації та нівелювання як нормандського формату, так і мінського процесу.
Як нам вилікуватися від мовного божевілля
Такі люди не можуть працювати вчителями, лікарями, інженерами, службовцями, офіціантами, артистами, журналістами, таксистами, а так хай собі живуть і процвітають. Буду щира до кінця: голосувати на виборах вони теж не зможуть. Але навіщо їм? Вони ж просто мешканці країни N, а мешканці хай собі мешкають, вони не громадяни. Он моя знайома вже 20 років живе в Америці у своєму українськомовному світі, не знаючи англійської: цілком собі успішна нелегалка, навіть квартиру винаймає, гроші дітям шле, у технологіях (як-от ліплення вареників) може дати фору Ілонові Маску, а інші громадянські права їй не потрібні зовсім.
Чергова провокація: бойовики обстріляли українських і російських офіцерів СЦКК
Як повідомляє прес-центр АТО, інцидент стався поблизу населеного пункту Безіменне. У штабі додали, що обстріли здійснювали з метою дискредитації Збройних сил України: "Застосування концепції "гібридної війни" Російською Федерацією, проросійськими найманцями та незаконними збройними формуваннями ОРДЛО проти України охоплює всі сфери життя суспільства політичну, економічну, військову, соціальну, а також інформаційну. Внаслідок дій бойовиків впродовж 2014-2016 років було деформовано систему глобальної та регіональної безпеки, а також чинну систему міжнародного права".
12 героїв: українці в лавах об'єднаних націй перемогли агресора. ІНФОГРАФІКА
Під час урочистостей до Дня пам'яті і примирення згадуємо, що українці воювали проти нацистів у складі семи армій – у Червоній армії, Українській повстанській армії, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Пітер Дмитрук, Іван Кожедуб, Галина Кузьменко, Ніколас Міньо, Михайло Опаренко, Ніколас Орешко, Петро Федун-"Полтава", Василь Порик, Амет-Хан Султан і Анна Храплива, Олена Мостович-"Верба", Євдокія Завалій, Майкл Стренк. Пам'яті цих 12 героїв та героїнь відсьогодні на Майдані для кожного – розповідь про їх внесок та спільну роль у тогочасній битві.
Арифметика Другої світової: потреба відняти несправжніх ветеранів
Мінусуємо всіх тилових щурів, інтендантів, емгебешників, заградотрядівців тощо, які пройшли війну без поранень і виснажень, а ще краще пристосувалися в голодні й злиденні післявоєнні роки, тому якась частина з них мала шанс дожити й до наших днів. Але вітати цю наволоч – вершина цинізму. Уже цього року не встигнемо, то, може, хоч до наступного відповідні відомства таки наведуть порядок з усіма цими так званими ветеранськими організаціями та списками тих, хто дійсно заслуговують на вшанування, й тих, кого слід позбавити всіх нагород і на останок провести через процес проти злочинців сталінського режиму.
Російська структура керування війною: у Сирії – як і на Донбасі. ФОТО
Сирійського бойовика Симона Ібрагіма Аль-Уякіля, який воюює на боці президента Асада, нагородив орденом у вигляді хреста з георгіївськими стрічками командир 5-го добровольчого штурмового корпусу Сирійської арміі. Дивовижно, але командир сирійського корпусу виписав своєму підлеглому сирійцеві орденську книжку... російською мовою! І Підписався як "отаман-командир корпусу генерал-лейтенант Сергій Севостьянов"! Яке дивне сирійське ім'я! Яка дивовижна посада!
Чому не можна проголосувати закон і як контролювати якість
Дмитро Шевченко хоче знати, як правильно наголошувати назву міста в Київській області: Украї́нка чи Укра́їнка? Правильний наголос – Украї́нка. Поширений наголос Укра́їнка є грубою помилкою. Це все одно, що замість украї́нська мова казати укра́їнська. На прохання читача Андрія Ісаєва вточнюю наголос у топонімі Бахмут, пов'язаному з назвою бахмутка – кухонна сіль, яку видобували в копальнях Бахмутського повіту. Словниковий наголос річки – Бахму́тка і міста – Бахму́т. Але серед місцевого населення поширений також наголос на першому складі – Ба́хмут.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки