Чому технології коштують дорожче врожаю
Україна за 2016 р. експортувала 40 249 млн т зерна на суму $ 6 млрд, а месенджер WhatsApp у 2014 році було продано за $ 19 млрд. До речі, співзасновник WhatsApp Ян Кум - українець, народився в Києві, а потім емігрував до Америки. Тому простий висновок: розум коштує сьогодні значно більше, ніж весь урожай нашого чорнозему! Тоді чому держава надає підтримку аграріям, а не розвитку науки та техніки?
У Києві пройшов Maker Faire - фестиваль винахідників та експериментаторів, техноентузіастів, які своїм розумом та руками змінюють світ, роблять його цікавішим. Тут усі охочі могли презентувати свої розробки, а ті, хто ще тільки мріє про наукову славу, - знайти натхнення для створення власного «made in Ukraine»-продукту.
Американські фестивалі мейкерів збирають людей з усього світу, в Китаї технологічні ярмарки одержують масштабну державну підтримку, а в нас ніхто не знає, що це таке.
Читайте також: Освітні залаштунки або Чому ми не вийдемо із зони комфорту
У нас досі вважається, що неможливо створити щось вартісне власноруч - для цього потрібні гігантські корпорації з численним корпусом кваліфікованих інженерів і патентними відділами. Та коли винахідники починають виходити зі своїх гаражів, то з'ясовується, що українські мейкери самі збирають homemade-машини: 3D-принтери, лазерні різаки, верстаки. Звичайні школярі розробляють двоступеневі редуктори, колекторні електромотори, аерокатамарани, роботів-маніпуляторів.
Особисто мене вразило, що на Kyiv Mini Maker Faire 2017 було незвично багато освітніх проектів. Модернізація навчального процесу сьогодні в тренді, потроху просувається популярна у світі STEAM-освіта (Science, Technology, Еngineering, Arts, Мathematics). Це інженерні заняття, фізика, хімія та інші науки, об'єднані в єдину смислову концепцію.
Я бачив, як діти захоплено змішували харчову соду з оцтом, щоб запустити в небо міні-ракету. Як фізика мене тішить, що сучасна молодь цікавиться наукою. Сьогодні вони захоплено місять кінетичний пісок по кілька годин поспіль, паяють та збирають машинки, а завтра їхні винаходи можуть перевернути світ!
Читайте також: Що не дає "дихати" освіті в Україні
Саме в Україні розробили перший гелікоптер, трамвай, штучний супутник Землі, зробили перший рентгенівський знімок та багато інших корисних речей, без яких зараз неможливо уявити життя. Тому я сподіваюся, що й у майбутньому ми не тільки пишатимемося своєю спроможністю нагодувати всю Європу, а й будемо експортувати власний інтелектуальний продукт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки