Огляд блогосфери від UAINFO. 5 липня 2017
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 5 липня
Як дорогою від Міжмор'я до Тримор'я забули про Україну
Впродовж останнього року поляки свідомо почали уникати терміна "Міжмор'я", залишивши його для наукових та експертних дискусій, а свою ініціативу попросили називати винятково "Тримор'ям". У чому різниця? "Міжмор'я" – геополітичний термін, який історично передбачає елементи певного безпекового союзу, а також стримування чи принаймні применшення ролі як Росії, так і Німеччини. Тримор'я – це об"єднання, спрямоване передусім на розвиток інфраструктурних проектів у рамках країн-членів ЄС і за фонди ЄС. Ці інфраструктурні проекти в майбутньому можуть поширитися й на Україну.
Російські окупанти та колаборанти й далі блокують звільнення заручників – Геращенко
ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення. Не дали відповіді на наш список про утримання 132 українців. А потім договорилися вже до того, що 39 наших військових, незаконно утримуваних на окупованих територіях, – це військові злочинці, які не підлягають амністії та звільненню. Мені здається, що на це порушення Мінських угод, на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ й лідери нормандського формату, де питання звільнення заручників Україна піднімає як пріоритетне. Представники ОРДЛО також знову наполягають на тому, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного стосунку до війни.
Чому реформи в Україні такі повільні та як цьому зарадити
Парламент неспроможний: одні депутати не мають достатнього інтелекту зрозуміти суть проблем, інші готові принести темп реформ у жертву заради пошуку ідеального (неіснуючого) рішення, треті тупо не ходять на роботу. Коаліція існує лише на папері. Уряд так само неспроможний. Більшість реформаторів уже вийшла. Їх було мало. Низька проектна культура, мала спроможність втілення (lack of execution) через малу кількість робочих рук і мізків. Старі люди, старі структури, старі процеси. Більшість не хоче жодних реформ, а хоче стабільності та вищої зарплати.
Напередодні G20 у Гамбурзі розмістили плакати з портретами українських військових. ФОТО
"Цей проект має дуже важливу мету – нагадати лідерам вільного світу, що Україна у 1994 році отримала гарантії безпеки згідно з Будапештським меморандумом, коли віддала третій за величиною у світі ядерний арсенал. А тепер мужньо протистоїть російській агресії і боронить кордони цивілізації", – розповів Геннадій Курочка, співзасновник Українського кризового медіа-центру. У п'ятницю, 7 липня, у Гамбурзі розпочнеться саміт Великої двадцятки, тож акція приурочена до цієї події.
Порядок запрошення російських виконавців в Україну може зазнати суттєвих змін
Проблему треба врегулювати законодавчо. Правоохоронці не повинні бігати за російськими арт-порушниками, а мати інформацію заздалегідь. І якщо організатор з якихось причин не бачить свого дійства без росіян, він повинен повідомити СБУ про планованих до запрошення російських виконавців. Щонайменше за 30 днів до виступу. Пам'ятаючи про Перелік осіб, що створюють загрозу нацбезпеці та норми закону про правовий режим на тимчасово окупованій території України. І лише після отримання відповіді від СБУ про відсутність законних підстав для заборони в'їзду виконавцеві із країни-агресора, організатор може проводити захід з його участю.
Спочатку було слово, або Навіщо українцям правильні думки
Заголовки, вивіски, оголошення стали ерзац-словом. Творчість, а власне, слово, з них кудись пішло. Ну, не з усіх, звичайно, але є така тенденція. А ще часто ведуть до перемог ті, що вміють переконати розумним словом, іноді навіть дуже тихим, а не свистоподібним маханням шаблюкою. З дитинства нас вчать щось робити, але мало хто вчить, як говорити. Плести із букв слова ми всі починаємо на другому-третьому році життя. І на цьому багато хто зупиняється. Більшість починає виштовхувати на п'єдестал дію, але не думку, слово, те що робить нас, власне, людьми.
Красива й різнокольорова Ефіопія: подорож, від якої неможливо відмовитися. ФОТО
Відоме міжнародне видавництво "Lonely Planet! поставило Ефіопію на перше місце в десятці кращих світових туристичних напрямків 2017 року. З урахуванням сказаного, ми просто не можемо зараз туди не поїхати. Поїхали! Ефіопія красива. Чого вартий, наприклад, вулкан Даллол, відомий своїми позаземними пейзажами, що нагадують поверхню Іо, супутника планети Юпітер. Його склад – лава з сірки і андезиту. У 1926 році при сильному вибуху утворилося велике озеро, розташоване на висоті 48 метрів нижче рівня моря. (Фото Eric Lafforgue):
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки